23 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy 23. Niedzielę Zwykłą. Początek września to zawsze czas powrotu dzieci i młodzieży do szkół. To przypomina nam o obowiązku wychowania młodego pokolenia i dawania im, jak najlepszego przykładu.

Niewątpliwie takim przykładem wykazało się wielu Polaków, którzy w czasie II wojny światowej walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Także wielu Polaków 40 lat temu zakładając Solidarność dało przykład młodemu pokoleniu, że w życiu są wartości za które można być prześladowanym, ale trzeba o nie walczyć – wolność, godność człowieka i pracy.

Módlmy się w tym  czasie, aby nigdy nie zabrakło nam gorliwości w walce o wychowanie młodego pokolenia.

• W poniedziałek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika; patrona naszej diecezji.
  • We wtorek, 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny

• Dziś dziękujemy za posługę ks. Kazimierza Piętki, który odchodzi z naszej parafii. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W Sanktuarium pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Będziemy to mogli uczynić także w przyszłym tygodniu. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Dziękujemy także p. Kościelnemu, p. Organiście oraz wszystkim panom, którzy pomogli zrzucić kilkadziesiąt ton węgla do piwnicy.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
  • W poniedziałek na Msze Świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania.
  • W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie lektorów.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00
  • We wtorek pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów. Zapraszamy do salki na godz. 16:30. Zachęcamy także nowych chłopców do służenia przy ołtarzu, zwłaszcza z klasy IV.
  • Także we wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • Po Mszy Świętej spotkanie Grupy Charytatywnej w salce parafialnej.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    Serdecznie zapraszamy do indywidualnej modlitwy.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Składka do kopert w tym dniu przeznaczona na remont plebanii.
  • Szkoła Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody organizuje rekolekcje Kurs Nowe Życie w terminie 18-20 września. Odbędzie się on w domu rekolekcyjnym „Michael” w Rycerce Górnej. Koszt to 90 zł + możliwość noclegu (80 zł). Zapisy na stronie secim.pl lub w parafii w Ujsołach. Na rekolekcje wydała zgodę kuria diecezjalna. Za organizację, przebieg i wszelkie normy sanitarne w czasie rekolekcji odpowiedzialna jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody. Szczegóły na plakatach i ulotkach pod chórem.
  • Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników wrześniowego Nabożeństwa Fatimskiego w naszej parafii. Już dziś pragniemy wszystkich zaprosić na październikową Fatimę, którą będziemy przeżywać jako pielgrzymkę Górali Żywieckich oraz pielgrzymkę dziękczynną dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców za dar I Komunii Świętej.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Kazimierz Lach
7:00 Rajcza † Ewa Ślezińska
18:00 Rajcza † Maria i Józef Byrscy, zięć Stanisław
17:00 Rycerka D. † Maria Hołota w 6 rocz. śmierci, syn Krzysztof