23 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 23 Niedziela Zwykła. Jest to także dzień w którym obchodzimy w liturgii pamiątkę narodzin Najświętszej Marii Panny. Chrystus Pan wezwał nas do siebie, abyśmy poprzez słuchanie Słowa Bożego i udział w Dziękczynieniu kształtowali nasze sumienia.

Jest to bardzo ważne w kształtowaniu i wychowaniu młodego pokolenia. Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania. Pragniemy pochylić się nad problemem przekazywania młodemu pokoleniu wartości chrześcijańskich, jakimi powinni kierować się w swoim życiu. Niech owocny udział w Eucharystii  oraz modlitwa pomogą nam lepiej zrozumieć naszą rolę wychowawców, rodziców, starszych i autorytetów dla naszych pociech.

• W piątek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

• Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży ze Szkół Średnich która przygotowuje się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  • We wtorek pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów. Zapraszamy nowych chłopców do służenia przy Ołtarzu. Początek o godz. 16:30.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • W sobotę wyjazd dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku formacyjnego do Żywca. Zbiórka o godz. 7:30 przy Kościele powrót po południu. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnych. Nie będzie spotkania Oazy Dzieci Bożych.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W niedzielę z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej uroczystość odpustowa w Nickulinie – Msza Święta o godz. 11:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Genowefa Krzepina
7:00 Rajcza † Gniewko Bułka
18:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodzin – z poświęcenia pokarmów z Rycerki Dolnej od Krzyża
17:00 Rycerka D. † Maria Hołota, syn Krzysztof
Wtorek 6:30 Rajcza † Rudolf Ormaniec
7:00 Rajcza † Stanisław Kąkol, rodzice Maria i Tomasz, teściowie Aniela i Stanisław
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże dla Zofii w 70 rocz. urodzin
17:00 Rajcza D. † Wiktoria i Karol, rodzice, syn Kazimierz, córka Maria
Środa 6:30 Rajcza † Jan Kuszyk
7:00 Rajcza † Wiktoria i Andrzej Ryłko; Jan i Karolina Pawlus
18:00 Rajcza O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej z Róży Kobiet z Rycerki zel. Marii