23.07.2023 R. – 16 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA

Profesor Janusz Czapiński przypomina znany eksperyment przeprowadzony w jednej ze szkół. W klasie na pierwszej lekcji rzucano na podłogę kilka papierków, których nikt nie sprzątał. Następnie policzono śmieci pod koniec dnia szkolnego. Okazało się, że wystarczą trzy papierki, by po południu sprzątaczka miała co robić.

Jezus pozwala chwastom rosnąć aż do żniw; dopiero potem mają zostać spalone. Nie jest to racjonalne, bo może się okazać, że chwasty zdominują pszenicę. Jednak w tej przypowieści chodzi o ludzi, którzy przecież zawsze mogą się nawrócić. Tolerowanie „chwastów” to z jednej strony ryzyko, z drugiej wiara w człowieka.

W filmie 16 przecznic policjant Jack Mosely mówi do przestępcy Eddiego Bunkera, który chce zmienić swoje życie i otworzyć cukiernię: „Ty zawsze będziesz złodziejem. Daty się zmieniają, pory roku też, ludzie nie!”. Pewnego dnia otrzymuje urodzinowy tort z cukierni Eddiego z napisem: „Ludzie potrafią się zmienić”.

Witamy wśród nas Ojca Waldemara Janeckiego ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który przybył, by nam pomóc w posłudze sakramentalnej. W przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych będą rozprowadzane piękne kalendarze misyjne już na rok 2024.

W poniedziałek, 24 lipca – wsp. Św. Kingi, dziewicy.

We wtorek, 25 lipca – Święto Świętego Jakuba, apostoła i Św. Krzysztofa, patrona kierowców.

W środę, 26 lipca – wsp. Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, odczytujemy je zawsze w czasie Nowenny i modlimy się w tych intencjach przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej.

W czwartek, od godziny 17.30 Adoracja Pana Jezusa i możliwość spowiedzi Świętej.

W sobotę, 29 lipca – wsp. Świętych: Marty, Marii i Łazarza.

W przyszłą Niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 11.00 Roczki dzieci, prosimy, aby rodzice zgłosili dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej i bezpośrednio przed Mszą Świętą w Zakrystii.

OD 24 LIPCA  DO  30 LIPCA 2023 – INTENCJE MSZALNE

24.07.Poniedziałek

Godz. 7.00 – za zm. Jana Legierskiego.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Dziasek w r. śm.

25.07. Wtorek

Godz. 7.00 – za zm. Władysława Mizia z synem Mieczysławem.

Godz. 18.00 – za zm. Marię i Jana Bogdał z wnukiem Pawłem.

26.07. Środa

Godz. 7.00 – za zm. Annę Maślanka z rodzicami i rodzeństwem.

Godz. 18.00 – 1. za zm. Emilię Stemplewską w r. śm.

1. za zm. Annę Lupa.

27.07. Czwartek

Godz. 7.00 – za zm. Annę Lach z mężem Franciszkiem i synem Andrzejem.

Godz. 18.00 – za zm. Leszka Ryłko w 1 r. śm. z rodzicami i teściami.

28.07. Piątek

Godz. 7.00 –  za zm. Annę Lach w 20 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Annę i Wojciecha Jędrzkiewicz.

29.07. Sobota

Godz. 7.00 – za zm. Genowefę Wolny z mężem w 1 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Jana Płowuchę z żoną, rodzicami i teściami.

30.07. Niedziela

Godz. 7.00 –  za zm. Józefa Ponikwia z żoną Marią, synami Józefem i Władysławem oraz wnukiem Marcinem.

Godz. 9.00 –  za zm. Julię i Kazimierza Krzepina z synem Ryszardem.

Godz. 11.00 – za zm. Józefa Byrskiego w 13 r. śm.

Godz. 18.00 – w intencji Zuzanny z okazji 20 urodzin z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji całej rodziny.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna  Godz. 8.00 – za zm. Marię, Franciszka i Tadeusza Wiercigroch.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Janinę Hutyra z bratem Adamem.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Kazimierza Kukuczka z żoną i dziećmi.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….