23.06.2024 r. – 12 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Witamy wśród nas wszystkich gości i przyjaciół, którzy przyjechali do nas na wakacje i urlopy, życzymy Wam, aby Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Rajczańska miała Was i wasze rodziny w szczególnej opiece. Naszym Parafianom, dzieciom i młodzieży udającym się na wakacje także życzymy opieki Matki Bożej i dobrego wypoczynku.

Zapraszamy na Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które zawsze są przed wieczorną Mszą Świętą o godzinie 17.45.

W poniedziałek, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

W środę, 26 czerwca – zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na godzinę 17.45 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek, 27 czerwca – od godziny 17.30 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.

W piątek, 28 czerwca – wsp. Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła.

W sobotę, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, składka przeznaczona jest na Świętopietrze, w tym dniu o godzinie 17.00 będzie specjalna Msza Święta, podczas której modlić się będziemy w intencji mieszkańców Rycerki Dolnej z racji Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W tym dniu nasz Wikariusz, Ksiądz Piotr Susfał obchodzi swoje imieniny, z tej racji życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa, Opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej, wszelkich potrzebnych łask od Boga i dużo, dużo zdrowia. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W przyszłą Niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 11.00 – Specjalne Błogosławieństwo dzieci Rocznych, zapraszamy rodziców i chrzestnych oraz rodziny tych dzieci, aby modlić się razem z całą parafią w intencji tych dzieci, prosimy rodziców, żeby zgłosili dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej, a potem także przed samą Mszą Świętą w Zakrystii.

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy pomogli rozładować i złożyć w kotłowni węgiel, przywieziony we wtorek do południa. Dziękujemy Wam za Waszą bezinteresowną pomoc, a byli to: Kazimierz Małysz, Adam Kąkol, Piotr Wolny, Artur Wrężel, Bartłomiej Gaweł, Kamil Szklarek, Mateusz Kubica i Pan Kościelny Władysław Wróbel.

Panu Kościelnemu z okazji zbilżających się imienin (27.06.) składamy życzenia: Błogosławieństwa Bożego, zdrowia, wszelkich potrzebnych łask od Boga i opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej. Przy tek okazji dziękujemy Mu za posługę i pracę przy Kościele i Plebanii.

ZMIANA GODZIN MSZY SW NIEDZIELNYCH KAPLICACH :

7.00 – NICKULINA

8.00 – RAJCZA DOLNA

10.00 – RYCERKA DOLNA

W okresie wakacji kancelaria będzie czynna w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 19:30 i w sobotę po Mszy św. porannej do godz. 8:30. W pierwszą środę i sobotę miesiąca kancelaria będzie nieczynna.

OD 24. 06.  DO 30. 06. 2024 – INTENCJE MSZALNE

24.06. PONIEDZIAŁEK UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

Godz. 7.00 – 1. Jan i Julia Hulbój z pokrewieństwem z obu stron

1. o Dary Ducha Św. i potrzebne łaski dla Atessy na czas egzaminów przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej

Godz. 18.00 – za zm. Zygmunt Dziergas w r. śm. z teściem

25.06. WTOREK

Godz. 7.00 – za zm. Rudolfa Hutyra w r. śm. z żoną Anną i synami Mieczysławem, Józefem oraz   Heleną i dziadkami

Godz. 18.00 – 1. za zm. Józefę Małysz z mężem Tadeuszem i rodzicami

1. za zm. Marka Wilkosz z rodzicami i teściami

26.06. ŚRODA

Godz. 7.00 – za zm. Zofię Gaweł

Godz. 18.00 – za zm. Władysławę Sołtysik z rodzicami i ciocią

27.06. CZWARTEK

Godz. 7.00 – za zm. Stanisławę Plewa

Godz. 18.00 – za zm. Marka Kos z rodzicami

28.06. PIĄTEK ŚW. IRENEUSZA, BISKUPA I MĘCZENNIKA

Godz. 7.00 – za zm. Franciszka Czanieckiego w 8 r. śmierci

Godz. 18.00 – 1. za zm. Ludwikę i Józefa z synami Bronisławem, Władysławem i synową Józefą

1. w intencji Magdaleny w 1 r. chrztu i urodzin z prośbą o zdrowie,   Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji Rodziców i Chrzestnych

29.06. SOBOTA UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁOW PIOTRA I PAWŁA

Godz. 7.00 – za zm. Jana Legierskiego z zięciem Stanisławem Klimas

Godz. 9.00 – za zm. Jolantę Płoskonka

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Stefana Tyc w 8 r. śm. z rodzicami i teściami

Godz. 18.00 –  1.dziękczynna z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej oraz Dary Ducha Św. dla Malwiny w 7 r. urodzin

2. w intencji ks. Piotra z racji imienin o boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

30.06. NIEDZIELA

Godz. 7.00 – za zm. Wandę Janik z mężem, rodzicami i teściami

Godz. 9.00 – za zm. Karolinę i Jana Guralewicz w r. śm.

Godz. 11.00 – 1. za zm. Gniewko Bułka, Annę i Wojciecha Najzer oraz Marię Mądrzak

1. w intencji Roksanki w 14 r. urodzin z prośbą o Błogosławieństwo Boże, zdrowie,  potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz w intencji całej rodziny

Godz. 18.00 – dziękczynno – błagalna w intencji Marii i Stanisława w 50 r. sakramentu małżeństwa z prośbą o zdrowie, Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej

W Kaplicach:

RAJCZA DOLNA:

Godz. 8.00 – o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i zdrowie dla Róży Różańcowej p. Zając

RYCERKA DOLNA:

Godz. 10.00 – za zm. Grażynę Nawaryńską w 10 r. śmierci

NICKULINA:

Godz. 7.00 – za wszystkie zmarłe członkinie Róż Różańcowych, spoczywających na cmentarzu w   Rajczy od zelatorki Anny

DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….