22 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

22 Niedziela Zwykła gromadzi nas wokół ołtarza Pańskiego. Tak jak każda gra posiada swoje reguły, które należy przestrzegać, tak samo w życiu są zasady, którymi się należy kierować. Są one po to, abyśmy żyli w sposób właściwy, godny i szczęśliwy.

Jezus Chrystus pokazał nam jak mamy w życiu postępować. Bóg, który jest naszym Stwórcą doskonale wie jak mamy postępować, aby nasze życie było szczęśliwe, pełne radości i spełnienia. Zaufajmy Bogu, zaufajmy Jego przykazaniom, które są konkretnymi wskazówkami – jak postępować godnie. To nas doprowadzi do życia wiecznego.

• W poniedziałek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W czwartek, 6 września – I czwartek miesiąca
  • W piątek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika
  • W sobotę, 8 września – Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych zwykły – rano o 6:30 i 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 8:15 w naszym Sanktuarium. Młodzież szkół średnich zapraszamy na Mszę Świętą wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 8:00. A wieczorem tradycyjnie o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę piąte nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza Święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta – wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • Po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. 16:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 17:00 Msza Święta.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy świętych, po południu od godziny 17:00, a o godzinie 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę Święto Narodzenia NMP. Na Mszach Świętych o godz. 7:00 i 18:00 poświecenie ziarna do siewu.
  • Przed południem nawiedzimy chorych w domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać do piątku w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które odpowiednio wcześniej zapisujemy w kancelarii parafialnej.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Łukaszek
7:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla sióstr z Róży kobiet zelatorki Antoniny Strączek
8:00 Rycerka D. W intencji uczniów i nauczycieli a także pracowników szkoły o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w nowym roku szkolnym
8:15 Rajcza W intencji uczniów i nauczycieli a także pracowników szkoły o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w nowym roku szkolnym