22 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 22. Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy w naszej parafii dożynki. Tradycyjnie koniec sierpnia i początek września to czas dziękczynienia za plony, za owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy Bogu za nasz chleb powszedni, za to wszystko co tworzy naszą codzienność.

Chrześcijanin jest człowiekiem, który potrafi dziękować. Każda niedzielna Eucharystia to wielkie dziękczynienie Bogu miłosiernemu. Niech i dziś nasze serca przepełnia wdzięczność za wszystko co mamy.

W miesiącu sierpniu módlmy się także szczególnie za wszystkich ludzi uzależnionych.

• W czwartek, 3 września – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby Bożej.
  • W piątek, 4 września – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę, 5 września – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny.

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45, a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej Msza Święta o godz. 17:00.
  • Spotkanie lektorów w poniedziałek o godz. 19:00 w salce parafialnej.
  • W poniedziałek pół godziny przed każdą Mszą Świętą możliwość Spowiedzi Świętej przed rozpoczęciem roku szkolnego. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli do skorzystania i pojednania się z Bogiem.
  • We wtorek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 8:00 Msza Święta na którą zapraszamy serdecznie społeczność naszej szkoły – dzieci, młodzież, rodziców, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły.
  • W Rycerce Dolnej Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego również o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Młodzież szkół średnich zapraszamy na Mszę Świętą wieczorem.
  • W poniedziałek w Rajczy Dolnej Msza Święta o godz. 17:00.
  • We wtorek po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:30 w Kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w terminie wrześniowym wraz z rodzicami.
  • W środę piąte Nabożeństwo Fatimskie. Cykl kazań w tym roku głosi ks. Krzysztof Wilk – wikariusz z Pierśca. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła. Program nabożeństwa:
    • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
    • Litania Loretańska
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • Różaniec (18:30)
    • Msza święta (19:30)
    • Procesja wokół Kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Msze Święte o godz. 17:00. Od godz. 16:00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  • W piątek – I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Jezusowego.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do piątku.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy
  • W sobotę wieczorem z racji I soboty miesiąca o godz. 17:15 różaniec i zmianka różańcowa. Zapraszamy do modlitwy wszystkie Róże Różańcowe.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00 będziemy dziękować za posługę ks. Kazimierza Piętki, który odchodzi z naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.
  • W kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
  • Od przyszłej niedzieli pod chórem do puszek będzie można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na ten cel, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Lucyna, Władysława, Walenty i Tadeusz, zmarli z rodziny Szczepanek
18:00 Rajcza † Stanisław Bedzan w 1 rocz. śmierci, rodzice: Józef i Wiktoria, teściowie Ludwika i Czesław
17:00 Rycerka D. † Leon i Antonina Grygny
Wtorek 6:30 Rajcza † Władysława Wiercigroch