22.10.2023 r. – 29 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

• Zapraszamy codziennie na Nabożeństwa Różańcowe pół godziny przed wieczornymi Mszami Świętymi
  • W poniedziałek, 23 października – wsp. Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa (mamy relikwie).
  •    W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w ramach Nabożeństwa Różańcowego, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, podczas Nowenny czytamy je i modlimy się w tych intencjach.
  • W sobotę, 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, pamiętajmy o naszym Biskupie Seniorze Tadeuszu Rakoczym.
  • W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się specjalne Błogosławieństwo dzieci przeżywających rocznicę Chrztu Świętego – prosimy rodziców, aby dziecko wcześniej zgłosili w Kancelarii Parafialnej, a potem także przed Mszą Świętą zgłosili się w Zakrystii.
  • Na pomoc w Tanzani zebrano dwa kontenery makulatury w których było łącznie 2800 kg × 0.10 gr dało to sumę 280 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy składali makulaturę.
  • Dziekujemy pani Danucie Wrężel za koszenie trawy wokół kościoła przez cały sezon, robi to zawsze bezinteresownie.
  •     Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła tak, jak za mszę Świętą od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiaręDuża część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych, nie zapominajmy o Nich w naszych modlitwach. Wypominki można składać bezpośrednio po Mszach Świętych w Kancelarii Parafialnej.
  • W środę, po Mszy Świętej wieczornej zapraszam na posiedzenie Rady Ekonomicznej naszej Parafii.
  •    W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy udzielać specjalnego Błogosławieństw dzieciom przeżywającym pierwszą rocznicę Chrztu Świętego, prosimy rodziców, aby dziecko zgłosili wcześniej w Kancelarii Parafialnej a potem także przed Mszą Świętą w Zakrystii kościoła.
  •     W minionym tygodniu oddałem kolejne naczynia i sprzęty liturgiczne do renowacji i złocenia, koszt tych prac został wyceniony wstępnie na kwotę 11.350 zł.
  •     W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów tej inwestycji. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Wam i Waszym rodzinom Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski.

Prasa:

1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nowym konflikcie w Ziemi Świętej i ewentualnych jego konsekwencjach.
  2. W „Niedzieli” sporo o Spowiedzi Świętej, również co to znaczy „Wierzę w Boga!”.
  3. W Gazecie Parafialnej List naszego Biskupa na Inaugurację Roku Jubileuszowego Św. Jana Kantego, jest również kolejny odcinek z cyklu „Z dziejów Parafii i Miejscowości”.
  4. „Mały Gość” w cenie 7 zł, a w nim między innymi o 11 Listopada – Święto Niepodległości.

OD 23 PAŹDZIERNIKA  DO 29  PAŹDZIERNIKA 2023 – INTENCJE MSZALNE

– za zm. Stanisława Wolny w 19 r. śmierci z rodzicami Antonim i Marią

Godz. 18.00 – za zm. Jana Zawada w 3 r. śmierci

Rajcza Dolna :

Godz. 17.00 – za zm. Stanisława Płoskonka z synem Czesławem, bratem Wojciechem i rodzicami

Rycerka Dolna :

Godz. 17.00 – za zm. Annę i Konstantego Rosseger

27.10. PIĄTEK

Godz. 6.30 –  za zm. Marka Pawełek

– za zm. Józefa Bednarz

Godz. 7.00 – za zm. Zdzisława Kanię w 11 r. śmierci z rodzicami i rodzeństwem

– za zm. Stanisławę Wawrzos z mężem Józefem