21. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

„Panie, do kogo pójdziemy?” – to słowa Piotra z dzisiejszej Ewangelii. Kiedy przychodzą na nas różne zawieruchy życia mamy pokusę, aby szukać ukojenia w różnych rzeczach, bądź osobach.

Ostatecznie jednak przekonujemy się, że prawdziwy pokój daje jedynie kontakt z Bogiem. Wtedy bardzo aktualne jest pytanie Piotra – Panie, do kogo  pójdziemy? Panie, któż jak nie Ty dasz nam prawdziwe ukojenie i siłę?

Trwajmy mocno przy Panu – źródle prawdziwego szczęścia.

• We wtorek, 24 sierpnia – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
  • W czwartek, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej
  • W piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki
  • W sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców, dobrodziejów i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy w tym dniu do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwy przez ręce Maryi. Od godz. 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 będziemy udzielać błogosławieństwa dla dzieci rocznych. Na tej Mszy Świętej będziemy także witać naszego nowego duszpasterza – ks. Grzegorza Pydycha. Już teraz otoczmy Go gorącą modlitwą.
  • 5 września w niedzielę – zapraszamy do udziału w wielkim wydarzeniu dla naszej społeczności. Otóż organizowany jest Projekt „Rajcza przez wieki”, który przybliży historię wsi Rajczy od jej założenia (1626r.) poprzez wizytę króla Jana Kazimierza (1669r.) i jego wyjątkowy dar dla wsi — obraz Matki Boskiej zwany Madonną. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 11:45 a następnie rekonstrukcja historyczna przekazania obrazu Matki Boskiej Kazimierzowskiej, przemarsz i przejazd orszaku królewskiego w kierunku Pałacu Habsurgów w Rajczy z Udziałem Małopolskiej Chorągwi Husarskiej – pokazy konnicy, pokaz z użyciem broni czarnoprochowej, obóz otwarty dla zwiedzających z rycerzami i damami. Zaplanowany jest poczęstunek dla wszystkich uczestników, a następnie koncert zespołu na żywo i potańcówka na świeżym powietrzu do wieczora. Szczegóły uroczystości na plakatach.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium
  • W miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ks. Michała, dziękując mu za Jego czteroletnią posługę w naszej parafii i prosząc dla niego o dalsze łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Jan i Elżbieta Laszczak w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Elżbieta Wiercigroch
Wtorek 7:00 Rajcza † Genowefa Tomaszczyk