21 Niedziela Zwykła – Dożynki – Ogłoszenia i Intencje

21 Niedziela Zwykła gromadzi nas przy stole eucharystycznym. Tematem dzisiejszej Liturgii Słowa jest pytanie o zbawienie. Apostołowie pytają Jezusa – czy tylko nieliczni będą zbawieni. Nasz Pan wskazuje, że zbawienie jest jak wejście przez ciasne drzwi.

Jezus tym samym pokazuje, że aby dostąpić zbawienia potrzebna jest pewna weryfikacja. Tą weryfikacją jest pełnienie woli Bożej. Kto ją pełni zdoła przejść przez ciasne drzwi zbawienia. Nie będzie miał z tym problemów. Kto będzie pełnił swoją wolę, będzie słuchał tego świata ten nie zdoła wejść przez drzwi z napisem zbawienie. Albo do nich nie trafi albo nie zmieści się z tym wszystkim co mu świat włoży na barki.

• W poniedziałek, 26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
  • We wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki
  • W środę, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

• Dzisiaj dzień dziękczynienia za tegoroczne plony, zbiory, za trud pracy rolnika – DOŻYNKI. Uroczysta Msza Święta o godz. 11:45.
  • Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W poniedziałek w Sanatorium o godz. 16:30 Msza święta odpustowa.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej od godz. 16:00 Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego, a o godz. 17:00 Msza Święta.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej od godz. 16:00 Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego, a o godz. 17:00 Msza Święta.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek od godz. 17:00 Spowiedź przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz wszystkich rodziców i nauczycieli. Rozpocznijmy nowy rok szkolny pojednani z Bogiem i z drugim człowiekiem.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Janina i Józef Kuś, syn Stanisław, wnuk Sławomir
18:00 Rajcza W 25 rocz. ślubu Aleksandry i Mariusza
17:00 Rycerka D. Za parafian
Wtorek 7:00 Rajcza † Jan Hulbój