21.07.2024 r. – 16 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

W poniedziałek, 22 lipca – Święto Świętej Marii Magdaleny.

We wtorek, 23 lipca – Święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

W środę, 24 lipca – wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy. Wieczorem zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18.00, po Mszy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je na Nowennie i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek, 25 lipca – Święto Świętego Jakuba, apostoła. W tym dniu wspominamy również Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Od godziny 17.30 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej.

W piątek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

Ruszyły zapisy na Pieszą Diecezjalną Pielgrzymkę do Częstochowy – szczegóły w gablocie pod wieżą Kościoła w Rajczy oraz na stronach Parafialnych w Internecie.

Jak można zauważyć, w Sanktuarium w Rajczy i w Kaplicy w Nickulinie zostały zainstalowane najnowocześniejsze systemy multimedialne do odtwarzania między innymi pieśni liturgicznych podczas Mszy Świętych i Nabożeństw, ale mają również wiele innych możliwości. Dziękujemy pewnej Pani z Nickuliny, która złożyła ofiarę w kwocie 10 000 zł na zakup tego sprzętu do Kaplicy w Nickulinie, jako Wotum za łaski, które otrzymała od Boga, pragnie pozostać anonimowa. Cała inwestycja tego przedsięwzięcia razem z montażem wyniosła 34 000 zł. Sprzęt zakupiła oraz zamontowała firma „RDUCH”.

W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 błogosławieństwo dzieci Rocznych, prosimy, aby rodzice dziecko zgłosili wcześniej w Kancelarii Parafialnej.

W Przyszłą Niedzielę z racji Świętego Krzysztofa, po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświecenie pojazdów mechanicznych (samochodów, motorów, rowerów i innych). Przy tej okazji będziemy zbierać środki i ofiary na zakup potrzebnego sprzętu i samochodów dla misjonarzy w biednych krajach Afryki oraz w innych częściach świata. Propozycja jest taka, żeby złożyć ofiarę 1 grosz za jeden szczęśliwie przejechany kilometr drogi, na przykład 100 km = 100 groszy, czyli 1 złoty, lub 10 000 km = 10 000 groszy, czyli 100 zł.

OD 22. 07.  DO 28. 07. 2024 – INTENCJE MSZALNE

22.07. PONIEDZIAŁEK ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY

Godz. 7.00 – za zm. Stanisława Sznajdrowicz w 4 r. śmierci z rodzicami i teściami

Godz. 18.00 – o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla kapłanów pracujących w naszej    Parafii oraz tych, którzy w niej pracowali