21.05.2023 r. – OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W filmie Aguirre, Gniew Boży do konkwistadorów szukających złota przybywa dwoje Indian. Zakonnik podaje im Pismo Święte i mówi przewrotnie: „To jest Biblia, zawiera słowo Boże, które głosimy!”. Indianin przykłada ją do ucha i stwierdza: „Księga nie przemawia!”. „Dzicy są oporni w nawracaniu” – mówi zakonnik.

Jezus przed wstąpieniem do nieba nakazuje uczniom nie tylko głosić Ewangelię wszystkim narodom, ale uczyć ją zachowywać. Dzisiaj, mając odpowiednie przygotowanie intelektualne i pedagogiczne, tym bardziej nie należy zatrzymywać się w połowie drogi. Ewangelizacja to nie przekazywanie wiedzy, lecz świadectwo.

Ojciec Piotr Jordan Śliwiński przypomina, że kapłan powinien mieć świadomość tego, co mówi. Wierni świetnie wyczują, czy ktoś przekazuje prawdy jak matematyczne wzory, czy też słowo, które przemyślał i przeżył. Mówiąc: „grzeszycie”, „to czy tamto robicie źle”, musi pamiętać: „Halo, najpierw ja mam się zmienić”.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Gościmy dziś wśród nas Ks. prof. dr hab. Wojciecha Zyzaka, dziękujemy Mu za wygłoszone Słowo Boże i sprawowanie Eucharystii. Wieczorem po Mszy Świętej około godziny 19.00 będzie możliwość spotkania z Księdzem Profesorem na Plebanii, będzie można z Nim porozmawiać na różne tematy i zadać pytania – będzie to taki panel dyskusyjny.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godzinie 17.45.
 •    Dziś na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci z Klas IV przeżywać będą swoją Rocznicę I Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji, aby wzrastały w świętości, a rodzice ich i opiekunowie niech będą dla nich świętymi przewodnikami na drogach życia. Za przygotowania tych dzieci do Rocznicy I Komunii Świętej dziękujemy szczególnie Księdzu Łukaszowi Lachowi.
 •    W poniedziałek, 22 maja – przypada 28 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej Diecezji (Skoczów, Bielsko – Biała, Żywiec).
 •    W środę, 24 maja – wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Podczas Nabożeństwa majowego również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, które zawsze czytamy w ramach Nowenny. W tym dniu po wieczornej Mszy Świętej na Plebanii spotkanie Komitetu Organizacyjnego Piknik Królewski oraz Integracyjny Dzień Dziecka.
 •    W piątek, 26 maja – wsp. Św. Filipa Nereusza, prezbitera, jest to również Dzień Matki. Wiemy dobrze wszyscy, jak wiele zawdzięczamy Naszym, kochanym Mamom, dlatego chcemy się im odwdzięczyć i podziękować im poprzez modlitwę. Zapraszam wszystkie Mamy i Mamusie na Specjalną Mszę Świętą o godzinie 18.00, zapraszamy oczywiście również wszystkie dzieci, które chcą Panu Bogu podziękować za swoją Mamę.
 •    W sobotę, 27 maja – o godzinie 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 •    W przyszłą Niedzielę, 28 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
 •    Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę pieniężną w wysokości 1000 zł na cele naszego Sanktuarium.
 •    Prosimy i zachęcamy mieszkających na terenie naszej Parafii Przedsiębiorców oraz wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się we współorganizację Integracyjnego Dnia Dziecka (17 czerwca) oraz Pikniku Królewskiego poprzez ufundowanie fantów do Loterii Fantowej lub darów na licytację ewentualnie nagród dla dzieci i młodzieży. Fanty i dary składamy na Plebanii, najlepiej w godzinach przedpołudniowych lub bezpośrednio po Mszach Świętych.
 • Nadal poszukujemy zdjęć starych ławek z naszego Sanktuarium, jeśli ktoś takie posiada, proszę się skontaktować z księdzem proboszczem.

INTENCJE MSZALNE
22.05-28.05.2023

22.05 PONIEDZIAŁEK WSP. ŚW.RITY Z CASCII, ZAKONNICY. 6.30 – za zm. Antoninę Robak.
7.00 – Za zm. Jana Dziasek z żoną Zofią, siostrą Ireną i rodzicami.
– za zm. Antoninę Pawlus.
18.00- za zm. Joanne Martyniak z dziadkami.
23.05 WTOREK
6.30 – za zm. Bogusławę Ciapała.
7.00 – Za zm. Michała Piątek.
– za zm. Henryka Michalak.
18.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Szymona w 40 r. urodzin.
24.05 ŚRODA WSP. NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH.
6.30 – za zm. Michała Piątek.
7.00 – Za zm. Bogusławę Ciapała.
– za zm. Bronisławę Kurowską.
18.00 – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Doroty i Piotra z ok. 1 r. Ślubu i dla całej rodziny.
25.05 CZWARTEK
6.30 – za zm. Bogusławę Ciapała.
7.00 – o potrzebne łaski, Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Kobiet zelatorki Aleksandry.
18.00 – za zm. Władysław Bednarz w r. śm. z żoną Jadwigą.
RAJCZA DOLNA
17.00 – za zm. Bożenę Paciorek.
RYCERKA DOLNA
17 00 – za zm. Franciszka Pustelnik z synem Zbigniewem w r. sm.
26.05 PIĄTEK WSP. ŚW. FILIPA NERI, PREZBITERA.
DZIEŃ MATKI.
6.30 – za zm. Annę Lach z mężem Franciszkiem i synem Andrzejem. 7.00 – za zm. Barbarę Tyc z siostrą Bogumiłą Walus i rodzicami.

– za zm. Bożenę Paciorek.
18.00-W int. Wszystkich Matek z naszej Parafii, dla żyjących prosimy o Bl. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne w królestwie Bożym.
27.05 SOBOTA
6.30 – za zm. Tadeusza Masłowskiego w r. sm.
7.00 – za zm. Kazimierza Skorupę z żonami Rozalią i Anną.
14.00 – Ślub: Jakub Skowron i Małgorzata Mazurek.
18.00 – za zm. Agnieszkę Ryłko w r. śm. z rodzicami Marią i Józefem.
28.05 NIEDZIELA
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
7.00- za zm. Tadeusza Hulbój w 14 r. sm.
9.00 – za zm. Franciszka Hulbój w 26 r. śm. z żoną Anną, córką Bogusławą, synami Józefem i Tadeuszem.
11.00 – O Bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i potrzebne łaski dla Marcinka w 3 r. urodzin.
18.00- za zm. Annę Nowak z rodzicami.
RAJCZA DOLNA
8.00 – O zdrowie i Bł. Boże dla członkiń i ich rodzin z Róży Kobiet Zelatorki Langer, oraz o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Józefa i Franciszkę Paciorek z rodzicami.
NICKULINA
11.00 – za zm. Stanisława i Emilie Lach.
SANATORIUM
15.00