20 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Świętujemy dziś 20 Niedzielę Zwykłą. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew ma życie wieczne – to słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Jezus gwarantuje życie wieczne wszystkim tym, którzy będą przyjmować życie od Niego.

Tak jak organizm każdego człowieka wymaga podtrzymywania poprzez pokarm materialny – tak potrzeba, aby przyjmować Ciało Chrystusa, aby mieć życie. Niech udział w Eucharystii otwiera nas na przyjmowania Ciała Pańskiego i pełne uczestnictwo we Mszy Świętej.

• W poniedziałek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • We wtorek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
  • W środę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Królowej
  • W piątek, 24 sierpnia – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła
  • W niedzielę, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W przyszła niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 Dzień Dziękczynienia z tegoroczne plony za trud pracy rolnika – DOŻYNKI. Do naszego Sanktuarium przybywają delegacje z naszej Gminy, a także wszystkie dzielnice naszej parafii – niech nikogo nie zabraknie. Boga prosimy o chleb powszedni, umiejmy także podziękować, a czyńmy to przez tą, która króluje w naszej świątyni Matkę Bożą Kazimierzowską. Przed błogosławieństwem jak jest u nas w zwyczaju podzielimy się chlebem.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Sanatorium – Msza Święta odpustowa o godzinie 16:30.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Janina Zawada w 5 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Helena Ziętek w rocz. śmierci, mąż Michał, synowie, synowe, zięciowie
17:00 Rycerka D. † Joanna Olbrychtowicz
Wtorek 7:00 Rajcza † Zofia Klima w 8 rocz. śmierci, rodzice z obu stron