20 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 20 Niedziela Zwykła. W Ewangelii Pan Jezus uzdrawia córkę kobiety kananejskiej. Bóg udziela łaski zbawienia wszystkim, ale my sami musimy chcieć znaleźć Boga.

Postawa kobiety kananejskiej, która wychodzi i szuka Jezusa, która nie poddaje się i prosi usilnie o łaskę zdrowia, powinna być dla nas wzorem postawy na modlitwie. My także we wszystkich naszych intencjach powinniśmy usilnie prosić Boga o pomoc. Niech w naszym życiu wiary nie zabraknie nigdy wytrwałości.

W miesiącu sierpniu módlmy się także szczególnie za wszystkich ludzi uzależnionych.

• W poniedziałek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana
  • W czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W piątek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża. Jest to także III piątek miesiąca. Oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.
  • W sobotę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Marii Panny, Królowej

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy.
  • W piątek o godz. 17:00 zapraszamy na tradycyjną Drogę Krzyżową na „Compel” i Koronkę do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca. O godz. 18:00 wieczorna Msza Święta. W razie niepogody Droga Krzyżowa będzie w Kościele.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Bogusław Żabnicki z rodzicami i siostrą
18:00 Rajcza † Matylda Bogacz, rodzice; Elżbieta Tkaczuk, Józef Musiał
Wtorek 7:00 Rajcza O zdrowie bł. Boże dla rodzin: Piela i Piątek
18:00 Rajcza † Marek Wiercigroch w 4 rocz. śmierci
Środa 7:00 Rajcza † Rafał Kotela w 18 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Michał Juraszek z rodzicami i braćmi
Czwartek 7:00 Rajcza † Janina Zawada w 7 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Jan Kocoń w 21 rocz. śmierci
Piątek 7:00 Rajcza † Bogdan Konieczny, wnuk Sebastian, zmarli z rodziny
18:00 Rajcza O zdrowie i Boże bł. i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Barbary z okazji urodzin i dla jej rodziny
Sobota 7:00 Rajcza † Jan Laszczak w rocz. śmierci z żoną
18:00 Rajcza † Władysław Waligóra, rodzice: Karol i Rozalia, szwagier Stanisław
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria Ponikwia mąż Józef i syn Józef
9:00 Rajcza † Kazimierz Gardas, rodzice, teściowie.
10:30 Rajcza † Zofia Klima z rodzicami
11:45 Rajcza † Janina Gaweł z bratem Janem
18:00 Rajcza † Anna Maślanka w 11 rocz. śmierci
8:00 Rajcza D. † Bronisława Wiercigroch w 10 rocz. śmierci, rodzice Helena i Michał, brat Adam