20 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Świętujemy dziś 20 Niedzielę Zwykłą. „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię” – takie słowa do Apostołów kieruje dziś Jezus. O jaki ogień chodzi Jezusowi? Czy jest to ogień wojen, katastrof, kłótni i wzajemnej walki? Nie! Jezus przychodzi, aby dać człowiekowi ogień Ducha Świętego.

Ogień Ducha, który sprawi, że człowiek potrafi się wpatrywać w przykład Jezusa i iść za Nim. Ogień Ducha jest nam potrzebny, abyśmy byli autentycznymi świadkami Chrystusa, abyśmy potrafili o Nim świadczyć całym naszym życiem.

• We wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W środę, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża
  • W czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Marii Panny, Królowej
  • W sobotę, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, Apostoła

• Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony, za trud pracy rolnika – DOŻYNKI. Do naszego Sanktuarium przybywają delegacje z naszej Gminy, a także wszystkie dzielnice naszej parafii. Boga prosimy o chleb powszedni, umiejmy także podziękować, a czyńmy to przez tą, która króluje w naszej świątyni Matkę Bożą Kazimierzowską. Przed błogosławieństwem podzielimy się chlebem.
  • W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo rocznych dzieci.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Bogdan Konieczny, rodzice, bracia
18:00 Rajcza † Marek Wiercigroch w 3 rocz. śmierci
Wtorek 7:00 Rajcza † Janina Zawada w 6 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Maria Capanda w 5 rocz. śmierci, mąż Bronisław i Jan