20.08.2023 r. – 20 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

W filmie Akira Kurosawy Siedmiu Samurajów stary wojownik odpędza kijem nieustępliwego adepta. „Nie stać mnie na ucznia!” – krzyczy. Młodzieniec jednak dzielnie znosi ciosy, aż w końcu zostaje przyjęty przez mistrza.

Kobieta kananejska prosi o uzdrowienie córki. „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucić psom” – słyszy w odpowiedzi. Nie zniechęca się, nie traktuje tego jak obelgi. Cierpliwie przekonuje Jezusa, by spełnił jej prośbę.

„Ten, kto ma nadzieję – działa, i to tak, aby być pewnym, że uczynił wszystko, co było w jego mocy. Ten, kto się łudzi – czeka, najwyżej z rosnącą frustracją pokrzykuje: «należy mi się!»” – zauważa Jerzy Surdykowski.

• Witamy wśród nas wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i urlopy, życzymy wam dobrej pogody i odpoczynku. Wszystkim wyjeżdżającym parafianom, także życzymy udanego odpoczynku. Niech Matka Boża Kazimierzowska, królowa Beskidów i Pani Rajczańska ma was w swojej szczególnej opiece.
  •    Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować Uroczystość Odpustową ku czci Św. Wawrzyńca, Patrona naszej Parafii – dziękuję księdzu Franciszkowi Jeleśniańskiemu – naszemu rodakowi za wszelką pomoc i życzliwość, a szczególnie dziękuję Księdzu Łukaszowi Lachowi, naszemu wikariuszowi za pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, dziękuję panu Organiście p. Stanisławowi Korzeniowskiemu i Chórowi Parafialnemu za piękny śpiew i panu Kościelnemu p. Władysławowi Wróblowi. Bóg zapłać za obecność przedstawicielom naszego Koła Łowieckiego ze Sztandarem, Paniom niosącym Feretron i mężczyznom niosącym Baldachim, dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza i za obecność wszystkim Gościom i Parafianom niech Święty Wawrzyniec Patron naszej Parafii wyprasza Wam u Boga i Waszym Rodzinom wszelkie potrzebne łaski.
  • W poniedziałek, 21 sierpnia – wsp. Św. Piusa X, papieża.
  • We wtorek, 22 sierpnia – wsp. Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
  •    W środę, 23 sierpnia – zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, odczytujemy je zawsze w czasie Nowenny i modlimy się w tych intencjach przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  •     W czwartek, 24 sierpnia – Święto Św. Bartłomieja, apostoła. O godzinie 17.30 wystawienie i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W sobotę, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  •    W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 odbędzie się Specjalne Błogosławieństwo dzieci Rocznych. Prosimy, aby rodzice dziecko wcześniej zgłosili w Kancelarii Parafialnej a potem także przed Mszą Świętą jeszcze w Zakrystii.
  •    Także przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i modlić się będziemy za wszystkich Rolników i tych, którzy jeszcze pomimo trudności uprawiają ziemię. Prosić będziemy również, by nikomu nie zabrakła chleba powszedniego i żeby nie było wśród nas ludzi głodnych.
  •    Również w przyszłą Niedzielę w naszej Parafii powitamy dwóch nowych Wikariuszy: Księdza Tomasza Juraszka, który był na Parafii w Bielanach k. Kęt i Księdza Piotra Susfała, który był na Parafii w Koszarawie. Życzymy im, aby pobyt w naszej Parafii był dla nich umocnieniem wiary oraz, aby ich posługa przyniosła Błogosławione owoce.

OD 21 SIERPNIA DO  27 SIERPNIA  2023 – INTENCJE MSZALNE

21.08. Poniedziałek

Godz. 7.00 – O Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodzin członkiń Róży Różańcowej zelatorki Aleksandry

Godz. 18.00 – za zm. Dominika Wolnego z żoną Rozalią oraz zmarłych z rodziny.

22.08. Wtorek

Godz. 7.00 – 1. za zm. Bronisławę Zaręba w rocznicę śmierci z synem Henrykiem.

1. za zm. Jana Hulbój w 16 r. śmierci.

Godz.18.00 – za zm. Gizelę, Katarzynę i Edwarda Liszka

23.08. Środa

Godz. 7.00 – za zm. Jana Lanczak z żoną Elżbietą w r. śmierci.

Godz. 18.00 – za zm. Bogdana Konieczny w r. śmierci.

24.08. Czwartek

Godz. 7.00 – za zm. Janinę i Józefa Kuś z synem Stanisławem, rodzicami i teściami.

Godz. 18.00 – za zm. Antoninę Kurowską w r. śm. z mężem Stefanem i córką Anną.

25.08. Piątek

Godz. 7.00 –  za zm. Ludwika Bryja z żoną Marią i rodzicami.

Godz. 18.00 – za zm. Bronisława Wyra z rodzicami, braćmi i teściami.

26.08. Sobota

Godz. 7.00 – za zm. Irenę i Stanisława Dziergas z córką Agnieszką.

Godz.14.30 – ślub : Tomasz Tutka i Dorota Chełkowska

Godz. 18.00 – o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla nowożeńców Renaty Bzdyk i Rocco Calla.

27.08. Niedziela

Godz. 7.00 –  za zm. Janinę Zawada w 10 r. śmierci.

Godz. 9.00 –  za zm. Genowefę Wolny.

Godz. 11.00 – 1. za zm. Jacka Sporka w 13 r. śm. z rodzicami, teściami i szwagrami.

1. za zm. Zdzisława Zagórskiego.

Godz. 18.00 – w intencji Parafian

W Kaplicach :

Rajcza Dolna  Godz. 8.00 – za zm. Bronisławę Wiercigroch z rodzicami Heleną i Michałem oraz bratem Adamem.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Juliannę i Wawrzyńca Wolny

Nickulina Godz. 16.30 – Dziękczynna w intencji Doroty Kubiak i rodziny z prośbą o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….