2 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 2 Niedziela Zwykła. Jako członkowie Ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać Słowa Bożego i posilać się Chlebem życia. Niestety, pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności. Ciągle doświadczamy bólu podziału, chociaż Pismo Święte jako Boża księga chrześcijaństwa została dana nam wszystkim.

Mówi ona o spotkaniach z Jezusem co stanowi fundament naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania, może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest ważna intencja, także na rozpoczęcie kolejnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• We wtorek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • W piątek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  • W sobotę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 .
  • W przyszłą niedzielę błogosławieństwo dzieci rocznych po Mszy Świętej o godz. 11:45.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Wiktoria i Melchior Juraszek
7:00 Rajcza † Maria Latasiewicz
17:00 Rajcza † Stanisław Kubica
16:00 Rycerka D. Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski od Matki Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny, oraz w int. Panu Bogu wiadomej
Wtorek 6:30 Rajcza † Waleria Liszka w 29 rocz. śmierci, mąż Jan, syn Mieczysław, Henryk, rodzice
7:00 Rajcza † Jarosław Kotela
17:00 Rajcza † Genowefa Wolny
16:00 Rajcza D. † Halina i Henryk Kołodziej, zmarli z rodziny
Środa 6:30 Rajcza † Maria i Józef Hutyra, syn Jerzy
7:00 Rajcza † Wiktoria i Stanisław Bułka, synowie, córki, zięciowie
17:00 Rajcza † Anna i Władysław Butor w rocz. śmierci, rodzice, teściowie.
Czwartek 6:30 Rajcza † Anna i Franciszek Lach
7:00 Rajcza † Zdzisław Kania, rodzice
17:00 Rajcza † Jan Zwardoń
Piątek 6:30 Rajcza † Zmarli z rodzin Włoch, Klimas, Tomala