2 Niedziela w Okresie Bożego Narodzenia – Ogłoszenia i Intencje

Obchodzimy dziś 2 Niedzielę w Okresie Bożego Narodzenia. Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka.

W czasie liturgii słyszymy Jego Słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.

Zaczerpnijmy z Eucharystii duchowych sił, aby nadchodzący tydzień obfitował w łaskę Bożą.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Dzień modlitw i pomocy misjom. W tym dniu przypada 6. rocznica sakry i ingresu do Katedry w Bielsku Białej bpa Romana Pindla. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • W niedzielę, 12 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego.

• Trwamy w Oktawie Bożego Narodzenia. Nieszpory dziś tradycyjnie o godz. 16:45.
  • W poniedziałek Uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązujące w naszym Kościele. Msze Święte w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 9:00 poświęcenie wody, kredy i kadzidła. A przed Mszą Świętą o godz. 11:45 tradycyjny Orszak Trzech Króli na który serdecznie zapraszamy według tradycyjnego zwyczaju w naszej parafii.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy w Jej Obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzecielne w salce parafialnej.
  • W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy o skorzystanie w pozostałe dni.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00 w salce parafialnej. Grupa AA ma swoje spotkanie o godz. 18:00
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 17:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu świętego dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty: akt urodzenia dziecka, akt małżeństwa rodziców, zaświadczenia dla chrzestnych jeżeli pochodzą z innej parafii.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysława i Antoni Dziergas, synowie
9:00 Rajcza † Katarzyna i Wojciech Hulboj; Rozalia i Franciszek Hulboj
10:30 Rajcza † Michalina i Czesław Malczewscy w rocz. śmierci, syn Marian
11:45 Rajcza † Jan Hubka, rodzice Stanisław i Maria, teść Jan Jurczak; Józef Szurma