2 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

Gromadzimy się na Eucharystii w 2 Niedzielę Adwentu, który jest czasem oczekiwania pełnego nadziei. W liturgicznych czytaniach pojawia się postać Jana Chrzciciela.

On zawsze swoją postawą wskazuje na przychodzącego Pana. Jesteśmy dziś w sposób szczególny zaproszeni do oddania własnego życia Bogu i wejścia w zażyłą relację z Nim.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W środę, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • W czwartek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek, 15 grudnia – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca

• Roraty codziennie o godzinie 7.00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich w szczególności dzieci dla których przygotowaliśmy wyklejankę adwentową i nagrody, które można zdobyć w konkursach.
  • W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16:00.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16:00.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:45.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 16:00 Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie Msza Święta.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W sobotę o godzinie 16:30 różaniec za Ojczyznę i rodzinę Radia Maryja.
  • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w Święto Świętej Rodziny na Mszy świętej o godzinie 11.45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w czwartek 21 grudnia po wieczornej Mszy świętej w salce katechetycznej.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Zając
7:00 Rajcza † Maria Hulbój
17:00 Rajcza † Józef i Rozalia, rodzice, teściowie, Helena Wolna
16:00 Rycerka D. 16.00 † Janina Wolna w rocz. śmierci, mąż Emil, rodzice, teściowie
Wtorek 6:30 Rajcza † Zbigniew Kukuczka, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza † Kazimierz Skorupa w 30 rocz. śmierci, rodzice
17:00 Rajcza † Ludwik, Karolina i Aniela Capanda
16:00 Rajcza D. Za Księdza proboszcza i kapłanów pracujących w naszej parafii – od Róży Męskiej z Rajczy Dolnej
Środa 6:30 Rajcza † Jan Zwadroń
7:00 Rajcza † Franciszek Piela, rodzice, rodzeństwo
17:00 Rajcza † Jan i Julia, córka Elżbieta, syn Kazimierz
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiesław Biegun, ojciec Mieczysław
7:00 Rajcza I – † Władysława Greń, mąż, synowie
II – † Za zmarłe członkinie Róży Kobiet zelatorki Anny
17:00 Rajcza † Stanisława Kocoń, rodzice Józef i Maria, teściowie Jan i Karolina Kuś
Piątek 6:30 Rajcza † Kazimierz Oleś, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza I – † Franciszek i Helena Pryszcz
II -† Karol i Ludwika Butor
17:00 Rajcza † Aniela Kociołek, Władysław Kociołek, Wiktoria i Andrzej Ryłko.
Sobota 6:30 Rajcza † Jan i Rozalia Kręcichwost, syn Marian, córka Janina, zięć Ludwik
7:00 Rajcza † Katarzyna Kot, mąż, dzieci, zięć Władysław
17:00 Rajcza I – † Michał Ryłko w 15 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
II – W intencji Koła Radia Maryja