19 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 19 Niedziela Zwykła. W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa zaproszenia do pełnego uczestnictwa: Bierzcie i jedzcie; bierzcie i pijcie z tego wszyscy. Posiłek należy do zwykłych, codziennych zadań człowieka. Bez tego nie można żyć.

Jednak przyjmując w czasie Eucharystii Ciało i Krew Pańską, otrzymujemy dar absolutnie wyjątkowy – Jezusa Chrystusa, który ofiarowuje się za nas i za każdego człowieka. Obdarza nas swoim życiem i jest pośród nas obecny. Niech Eucharystia przemienia nasze życie i prowadzi do coraz głębszego życia wiarą.

• We wtorek, 14 sierpnia – Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – głównego patrona naszej diecezji
  • W środę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
  • W piątek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera

• Dziś obchodzimy Uroczystość Odpustową w naszej parafii ku czci Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Suma odpustowa o godz. 11:45 z procesją eucharystyczną wokół Kościoła. Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę; także w kaplicach. Na Mszy świętej o godz. 9:00 poświęcenie ziół i kwiatów. Nieszpory o godz. 17:45.
  • Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W piątek, III piątek miesiąca – Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel”, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysław Zoń
18:00 Rajcza † Franciszek Butor w 4 rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Ludwika i Ludwik Capanda, Ludwika i Władysław Capanda, syn Jan
Wtorek 7:00 Rajcza † Maria Łukaszek