19 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Obchodzimy dziś 19 Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii świętujemy odpust ku czci naszego patrona – Świętego Wawrzyńca, diakona. Kierujemy nasz wzrok na postać tego niezwykłego świętego, który żył w III wieku.

Postać naszego patrona uczy nas, że prawdziwymi skarbami Kościoła są ludzie – zwłaszcza ludzie ubodzy. Jan Paweł II pisał, że człowiek jest drogą Kościoła. To człowiek ma być w centrum zainteresowania wszystkich wysiłków duszpasterskich Kościoła. Niech dzisiejsza uroczystość skłoni nas do refleksji – jak traktuję drugiego człowieka.

• W środę, 14 sierpnia – Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Głównego Patrona Diecezji Bielsko – Żywieckiej
  • W czwartek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny
  • W piątek, 16 sierpnia – III piątek miesiąca. Czcimy Miłosierdzie Boże
  • W sobotę, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, kapłana

• Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • We wtorek oddajemy część Matce Bożej Kalwaryjskiej.
  • W środę uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego kapłan i męczennika – patrona naszej diecezji. Po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 9:00 poświęcenie ziół i kwiatów.
  • Po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Adoracji – Nieszpory o godz. 17:45.
  • W piątek przypada III piątek miesiąca Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel” i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Ksiądz Władysław Wolny, rodzice
18:00 Rajcza † Stefania i Stanisław Pustelnik, siostrzenica Ilona, teściowie, zmarli z rodziny
Wtorek 7:00 Rajcza † Stanisława Bułka, rodzice Józef i Julia
18:00 Rajcza † Anna Nowak
Środa 7:00 Rajcza † Wawrzyniec i Maria Paciorek, córka Anna, zięć
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże dla Zofii Jędrzkiewicz i rodziny
Czwartek 7:00 Rajcza † Jacenty i Stefania Martyniak, wnuczka Joasia.
9:00 Rajcza † Marian Kurowski
10:30 Rajcza † Józef Szatanik, wnukowie; Stanisław i Aniela Biber
11:45 Rajcza Dziękczynna za szczęśliwą operację, o zdrowie i potrzebne łaski dla całej rodziny
18:00 Rajcza † Maria i Józef Wolny, syn Michał, synowa