19. Niedziela Zwykła – Odpust Wawrzyńcowy – Ogłoszenia i Intencje

Obchodzimy dziś 19 Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii świętujemy odpust ku czci naszego patrona – Świętego Wawrzyńca, diakona. Kierujemy nasz wzrok na postać tego niezwykłego świętego, który żył w III wieku.

Postać naszego patrona uczy nas, że prawdziwymi skarbami Kościoła są ludzie – zwłaszcza ludzie ubodzy. Jan Paweł II pisał, że człowiek jest drogą Kościoła. To człowiek ma być w centrum zainteresowania wszystkich wysiłków duszpasterskich Kościoła. Niech dzisiejsza uroczystość skłoni nas do refleksji – jak traktuję drugiego człowieka.

• W poniedziałek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • We wtorek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  • W środę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • W sobotę, 14 sierpnia – Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika – patrona naszej diecezji.

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Św. Wawrzyńca. Składka przeznaczona na cele naszej parafii.
  • Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Dziękujemy także za złożone ofiary na rzecz potrzebujących i poszkodowanych w wyniku ostatnich kataklizmów. Wszystkich ofiarodawców, dobrodziejów i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • We wtorek przypada liturgiczne Święto Świętego Wawrzyńca – patrona naszej parafii. W tym dniu Msze Święte w porządku świątecznym – o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego patrona.
  • W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek od godz. 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę z racji uroczystości Św. Maksymiliana Marii Kolbego modlimy się w intencji naszej diecezji, za jej pasterzy i wszystkich wiernych.
  • W niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • W miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ks. Michała, dziękując mu za Jego czteroletnią posługę w naszej parafii i prosząc dla niego o dalsze łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
18:00 Rajcza w int. Szymona Wolnego z okazji urodzin z prośbą o  bł. Boże, potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
Wtorek 7:00 Rajcza † Edward Ryłko