19.11.2023 R. – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA

•     W zeszłym tygodniu obchodziliśmy w Kościele Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś zbieramy do puszek ofiarę na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu, zachęcamy, aby wesprzeć do dzieło, widzimy jak wielu chrześcijan w różnych częściach świata cierpi – w Libanie (po eksplozji w Bejrucie do dziś ludzie żyją w skrajnej biedzie), w Syrii, Iraku, Iranie, Ziemi Świętej. Na skutek wojen, poróżnienia ludów, zapaści ekonomicznej mieszkańcom brakuje podstawowych środków do życia, niesie to za sobą powszechną nędzę i głód.
  • W poniedziałek, 20 listopada – wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Po Mszy wieczornej w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania kl 8.
  • We wtorek, 21 listopada – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Bp. Janusz Zimniak, pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.
  •     W środę, 22 listopada – wsp. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji składamy życzenia wszystkim, którzy dbają o piękno muzyki i śpiewu kościelnego i ubogacają liturgię w naszym Sanktuarium i Kaplicach. Niech Święta Cecylia wyprasza Organistom – p. Stanisławowi Korzeniowskiemu i p. Kamilowi Kąkolowi oraz naszemu Chórowi Parafialnemu „LAURENTIUS” oraz wszystkim śpiewającym i grającym na chwałę Bogu potrzebne łaski i Błogosławieństwo.
  •     W środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, podczas Nowenny czytamy je i modlimy się w tych intencjach podczas każdej Nowenny.
  • W czwartek od godziny 17.30 wystawienie i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, możliwość Spowiedzi Świętej.
  •    W przyszłą Niedzielę, 20 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Odpust w Rycerce Dolnej. W przyszłą Niedzielę o godzinie 11.00 będziemy Błogosławić dzieci Roczne, dlatego prosimy, aby zgłosić dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej, a potem wcześniej przyjść przed Mszą Świętą i zgłosić się w Zakrystii.
  •    W przyszłą niedzielę (26.11.23) odbędzie się kiermasz ciast domowej roboty. Zebrane fundusze będą przeznaczone na dalsze leczenie Olafa Hałasa. Prosimy chętne osoby o przyniesienie ciast w sobotę na plebanię lub do salki parafialnej w godzinach 09:00 do 16:00. Zachęcamy do niesienia pomocy! Olaf Hałas to mały mieszkaniec Rycerki Dolnej – naszej Parafii, który jako jedyny w Polsce choruje na PMLD1. Ma już za sobą wizytę w Filadelfii oraz operacje w Mediolanie skąd został przekierowany na dalsze leczenie do szpitala Bambino Gesu w Rzymie co wiąże się z częstymi i drogimi wyjazdami, których sami rodzice i rodzina nie są w stanie opłacić. Dlatego prosimy o pomoc temu dziecku.
  •    Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali drugą Pielgrzymkę Kolejarzy do naszego Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. Na godzinę 11.00 zapraszamy wszystkich, komu bliska jest Kolej i jazda pociągiem, wszystkich Kolejarzy i ich rodziny, aby modlić się w czasie Mszy Świętej w ich intencji z racji przypadającego w sobotę 25 listopada wspomnienia Patronki Kolejarzy – świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Przyjdźmy, aby poprzez modlitwę podziękować im za ich trudną często niedocenianą przez nas pracę. Mszy Świętej przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi Kapelan Śląskich Kolei na terenie naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej Ks. Grzegorz Pydych – wikariusz parafii w Bielsku – Białej w Aleksandrowicach.

Prasa:

1. W „Niedzieli” warto przeczytać o „Proroctwach, przepowiedniach i wizjach”
  2. W „Gościu Niedzielnym” zachęcam by przeczytać o niesieniu pomocy biednym i ubogim, którzy żyją często tuż obok nas.
  3. W Gazecie Parafialnej przeczytamy o Jubileuszu 75 rocznicy powstania Koła Łowieckiego „GŁUSZEC” z Rajczy, jest również kolejny odcinek z cyklu „Z dziejów Parafii i Miejscowości”

OD 20. 11  DO  26. 11 2023 – INTENCJE MSZALNE

20.11. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Zenona i Lucynę Szczepanek