19.05.2024 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Ogłoszenia

Dziś dzieci z Klas III przeżywają Rocznicę I Komunii Świętej, życzymy im, aby jak najczęściej przyjmowały Pana Jezusa w Komunii Świętej a rodziców prosimy, żeby ich wpierali w rozwoju duchowym i wskazywali swoją postawą właściwą drogę, która prowadzi do Boga. Księdzu Łukaszowi Lachowi – naszemu Wikariuszowi dziękujemy za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości.

Dziękujemy rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych za Dar Ołtarza w kwocie 1300 zł na potrzeby Sanktuarium i Parafii.

Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do Matki Bożej, zawsze będą o godzinie 17.45 przed Mszą Świętą wieczorną

W Poniedziałek, 20 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

We wtorek, 21 maja – wsp. Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

W Środę, 22 maja – w ramach nabożeństwa majowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je podczas Nowenny i modlimy się w tych intencjach. W tym dniu przypada 29 rocznica pobytu Papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec).

W czwartek, 23 maja – Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, od godziny 17.30 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.

W piątek, 24 maja – wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomorzycielki Wiernych.

W sobotę, 25 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów polecajmy w modlitwie.

W przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych składka do puszek na pomoc Ukrainie.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Mariazell w Austrii połączoną ze zwiedzaniem i odpoczynkiem w Alpach Austriackich – zapraszamy, wyjazd jest od 13 do 15 czerwca szczegóły pod wieżą kościoła w gablocie lub w internecie i na stronach parafialnych. Zapisy bezpośrednio w Biurze Podróży „Ichtis Travel” w Żywcu.

Przypominamy, aby dbać o czystość na naszym Parafialnym Cmentarzu, jest to Miejsce Świete i godne wielkiej czci, ponieważ tutaj spoczywają nasi bliscy zmarli, pamiętajmy o tym. Prosimy, aby zwracać uwagę na osoby wyrzucające śmieci w różnych miejscach cmenarza i upomnieć lub zgłosić taki proceder – będą wyciągnięte konsekwencje. Przypominamy że Cmentarz jest monitorowany. Pilnujmy też żeby osoby z zewnątrz nie wrzucały śmieci do kontenerów na Cmentarzu (zwłaszcza worków pełnych butelek po alkoholu, jak zdażyło się ostatnio), kontenery są wywożone na koszt Parafii, więc dbajmy o to, abyśmy nie musieli płacić za wywóz śmieci ludzi po libacjach alkoholowych.

Dziękuję p. Marianowi Czyżowskiemu, p. Marianowi Hutyrze i p. Kazimierzowi Hutyrze za ufundowanie i postawienie krzyża – 12 stacji Drogi Krzyżowej, jak idziemy w stronę Compla. Przypominam, że teren ten jest terenem parafialnym, dlatego prosimy, aby na nim zachowywać się godnie i po chrześcijańsku, zwłaszcza na terenie starego Cmentarza za kościołem parafialnym – przypominam że nadal ten teren pozostaje miejscem pochówku i kultu zmarłych, ich szczątki nadal tam spoczywają.

FUNDACJA BRACI GOLEC

Przesłuchania dla osób chcących zdawać do ogniska w Rajczy, odbędą się w poniedziałek 27 maja w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu od godziny 16.00 do 18.00. MCK, al. Wolności 4, 34-300 Żywiec.

APEL POLICJI!!!(na osobnej kartce, do odczytania).

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej kolejny odcinek z cyklu; Z dziejów Parafii i Miejscowości – tym razem o Straży Pożarnej, zachęcam również, aby przeczytać przemówienie Ojca Świętego Jana Pawła II, które wygłosił na terenie naszej diecezji w Skoczowie.
  2. W „Gościu Niedzielnym” o Funduszu Kościelnym, rozmowa z Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem.
  3. W „Niedzieli” przeczytamy o Zesłaniu Ducha Świętego oraz dlaczego oddajemy cześć Maryi?

OD 20. 05.  DO 26. 05. 2024 – INTENCJE MSZALNE

20.05. PONIEDZIAŁEK    ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA

Godz. 6.30 – 1. Annę Mika

1. za zm. Annę Pawlus

Godz. 7.00 – za zm. Zofię i Franciszka Wiercigroch z synem Adamem oraz synowymi Małgorzatą i Barbarą

Godz. 18.00 – za zm. Helenę Ryłko z mężem Janem

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. ks. Kazimierza Piętka od mieszkańców Rajczy Dolnej

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Mieczysława Wolny z rodzicami i teściami

21.05. WTOREK ŚW. JANA NEPOMUCENA, PREZBITERA I MĘCZENNIKA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Adama Pryszcz

1. za zm. Andrzeja Grygny

Godz. 7.00 – 1. za zm. Piotra Bryja w 2 r. śm. z tatą Janem i rodziną

1. za zm. Władysławę Janota

Godz. 18.00 – dziękczynna w 60 r. urodzin Bogusławy z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej

22.05. ŚRODA   ŚW. RITY Z CASCII, ZAKONNICY

Godz. 6.30 – 1. za zm. Andrzeja Grygny

1. za zm. Władysławę Janota

Godz. 7.00 – 1. za zm. Adama Pryszcz

1. za zm. Janinę Matuła

Godz. 18.00 – za zm. Władysława Bednarz w r. śmierci z żoną Jadwigą

23.05. CZWARTEK   ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA, NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO                                 KAPŁANA

Godz. 6.30 – za zm. Adama Pryszcz

Godz. 7.00 – za zm. Andrzeja Grygny

Godz. 18.00 – za zm. Annę Nowak z rodzicami

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Anielę i Jana Tomiczek z dziećmi oraz Rozalię i Ludwika Pawlus z dziećmi

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Janinę Pustelnik od pracowników Stacji Żywiec

24.05. PIĄTEK   NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WSPOMOŻYCIELKI WIERNYCH

Godz. 6.30 – 1. za zm. Annę Pawlus

1. za zm. Adama Pryszcz

Godz. 7.00 – za zm. Barbarę Tyc z rodzicami Leonem i Bronisławą oraz siostrą Bogumiłą

Godz. 18.00 – za zm. Joannę Martyniak z dziadkami

25.05. SOBOTA ŚW. BEDY CZCIGODNEGO, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA, ŚW. MARII MAGDALENY DE PAZZI, DZIEWICY

Godz. 6.30 – 1. za zm. Pawła Płoskonka w r. śm.

1. za zm. Adama Pryszcz

Godz. 7.00 – 1. za zm. Rozalię i Józefa Podgórzec w r. śmierci

1. za zm. Annę Pawlus

Godz. 18.00 – dziękczynno – błagalna w intencji Bartłomieja w 18 r. urodzin z prośbą o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Św. na dorosłe życie