18. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Obchodzimy 18 Niedzielę Zwykłą. Jezus po cudownym rozmnożeniu chleba, które słyszeliśmy w Ewangelii tydzień temu – dziś tłumaczy zebranym, że prawdziwym pokarmem duchowym jest wiara i pełnienie woli Bożej.

Człowiek łatwo zamyka się tylko w doczesności. Symbolem tego jest nasycenie codziennym chlebem. Tak też myśleli Żydzi. Dla nich ideałem był Mojżesz dający chleb z nieba aż do pełnego nasycenia na pustyni. Jezus zmienia to myślenie. Dla wierzącego podstawowym głodem jest głód duchowy a podstawowym pragnieniem powinno być zbawienie i życie wieczne.

• W środę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • W czwartek, 5 sierpnia – I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  • W piątek, 6 sierpnia – Święto Przemieniania Pańskiego. I piątek miesiąca
  • W sobotę, 7 sierpnia – I sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej.

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Dziś składka na potrzeby naszej diecezji. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na cele naszej parafii. Otaczamy modlitwą wszystkich ofiarodawców i ich rodziny.
  • W środę kolejne nabożeństwo fatimskie w naszej parafii. O godz. 19:00 Różaniec a następnie Msza Święta i procesja z figurą Matki Bożej wokół Kościoła.
  • W czwartek od godz. 17:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku miesiąca. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Jest także możliwość skorzystania ze Spowiedzi Świętej. W kaplicach o godz. 16:30 możliwość Spowiedzi Świętej i następnie Msza Święta.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano Spowiedź Święta przed Mszą Świętą a wieczorem od godz. 17:00. O godz. 17:00 także wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji w ciszy. Zapraszamy
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Rano możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą – prosimy chorych zgłaszać w kancelarii lub zakrystii do piątku. Wieczorem o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie i Różaniec połączony ze zmianką różańcową. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe do wspólnej modlitwy
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na godz. 11:45 będziemy udzielać Sakramentu Chrztu Świętego. Spotkanie przedchrzecielne w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika. O godz. 11:45 Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Marka Studenskiego – wikariusza generalnego naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo naszego patrona.
  • W przyszłą niedzielę składka gospodarcza na cele naszej parafii.
  • W miesiącu sierpniu zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ks. Michała, dziękując mu za Jego czteroletnią posługę w naszej parafii i prosząc dla niego o dalsze łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza Dziękczynna za wieloletnie pożycie małżeńskie Jana i Władysławy z prośbą o dalsze łaski dla rodz. Wiercigroch (od dzieci)
18:00 Rajcza 1) † Józef Hulbój 10 rocz. śmierci, rodzice Jan i Ludwika
2) † Anna Ryłko 3 rocz. śmierci, mąż Michał, rodzice