18 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 18 Niedziela Zwykła. „Wy dajcie im jeść” – takie polecenie w dzisiejszej ewangelii od Jezusa usłyszeli Apostołowie. Mieli nakarmić wielki tłum mając zaledwie 5 chlebów i 2 ryby. To co po ludzku wydawało się niemożliwe dzięki Bożej interwencji stało się faktem.

Bóg zawsze pragnie nas obdarzać swoją łaską, swoim błogosławieństwem. Jego hojność nie zna granic. Taka jest miłość. Miłość nie zna granic. Starajmy się każdego dnia wzrastać w miłości do Boga i drugiego człowieka

W miesiącu sierpniu módlmy się szczególnie za wszystkich ludzi uzależnionych.

• We wtorek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana
  • W czwartek, 6 sierpnia – Święto Przemieniania Pańskiego. I czwartek miesiąca
  • W piątek, 7 sierpnia – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, kapłana

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W środę czwarte Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Będziemy prosić o trzeźwość naszego narodu, a także za wszystkich uzależnionych, zwłaszcza od alkoholu. Cykl kazań w tym roku głosi ks. Krzysztof Wilk – wikariusz z Pierśca. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej – Spowiedź od godz. 16:00 a następnie Msza Święta o godz. 17:00
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy Świętej, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Bożego.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
  • Po południu od godz. 17:00 możliwość spowiedzi przed uroczystością odpustową w naszej parafii.
  • W niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika, patrona naszej parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11:45, którą poprowadzi i wygłosi kazanie odpustowe ks. Marcin Puchałka.
  • W sobotę na Mszy Św. o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 10:30 udzielać będziemy Chrztu Świętego dzieciom, które wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Maria Śmiałkowska w 1 rocz. śmierci, rodzice, mąż Franciszek
18:00 Rajcza † Zofia Ślebioda
Wtorek 7:00 Rajcza † Anna i Franciszek Hutyra
18:00 Rajcza † Anna i Ludwik Paciorek