18 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 18 Niedziela Zwykła. Każdy człowiek stawia pytanie co ma robić, aby osiągnąć życie wieczne. Często stawiamy je w kontekście dóbr materialnych jakie posiadamy. Jezus w dzisiejszej Ewangelii tłumaczy, że dzielenie się dobrami materialnymi i bogactwem wypływa z serca, które jest otwarte dla drugiego człowieka.

Egoizm z kolei to postawa serca zamkniętego. To ja jestem w centrum. To mnie ma być dobrze. Prośmy Jezusa, aby uwalniał nasze serce z egoizmu i myślenia tylko o sobie.

• We wtorek, 6 sierpnia – Święto Przemieniania Pańskiego
  • W czwartek, 8 sierpnia – Wspomnienie Św. Dominik, prezbitera
  • W piątek, 9 sierpnia – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • W sobotę, 10 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W środę czwarte Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Cykl kazań w tym roku z racji przypadającej rocznicy 350-lecia podarowania obrazu Matki Bożej do Rajczy głosi ks. Tomasz Chrzan – historyk. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
    • Litania Loretańska
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
    • Różaniec (18:30)
    • Msza święta (19:30)
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej w salce parafialnej przygotowanie przedchrzcielne.
  • W piątek próba ministrantów i lektorów o godz. 17:00
  • W sobotę w naszym Sanktuarium Dekanalna Pielgrzymka chorych, starszych i emerytów do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Od godz. 9:30 możliwość Spowiedzi Świętej. O godz. 10:00 Msza Święta i nabożeństwo dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych – serdecznie zapraszamy. Po Eucharystii przy Kościele będzie poczęstunek dla wszystkich przybyłych pielgrzymów.
  • Po południu od godz. 17:00 możliwość Spowiedzi przed uroczystością odpustową w naszej parafii.
  • W niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika, patrona naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11:45. Odprawi ją Ojciec Paweł – Oblata, który głosił w tym roku Rekolekcje Wielkopostne. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości: poczty sztandarowe, niosących figury i feretrony, dzieci sypiące kwiaty, by wypadła ona jak najpiękniej.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom, które wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Anna Lach w 3 rocz. śmierci, rodzice Rozalia i Franciszek, zięć Franciszek, rodzice, teściowie; Elżbieta Lach, rodzice, Tadeusz Paździorko, rodzice
18:00 Rajcza † Antonina i Jan Bednarz, Jadwiga i Jan, rodzice
Wtorek 7:00 Rajcza † Wiktoria i Jan Bułka
18:00 Rajcza † Anna i Ludwik Paciorek
Środa 7:00 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
19:30 Rajcza I – W intencji Jakuba w 18 rocz. urodzin
II – O bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla diakonów Piotra i Damiana – z poświęcenia pokarmów ze Stacji
III – W intencji pielgrzymów do Łagiewnik i ich rodzin – dziękczynna z prośbą o dalsze łaski od Jezusa Miłosiernego
IV – Za zmarłe siostry z Róży Kobiet z Rycerki zel. Wiktorii
Czwartek 7:00 Rajcza O bł. Boże dla Pauliny Anny Szatanik i rodziny w 1 rocz. urodzin
18:00 Rajcza † Dominik i Rozalia Wolny, syn Kazimierz, zmarli z rodziny
Piątek 7:00 Rajcza † Julia i Ignacy Krzepina, rodzice – w 1 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Michał i Ewa Ryłko
Sobota 7:00 Rajcza † Wawrzyniec i Aniela Zoń, córka Anna, syn Stanisław
18:00 Rajcza † Joanna, Ludwika, Michał, Karolina Ciurla.
Niedziela 7:00 Rajcza † Jan Legierski, rodzice, teściowie
9:00 Rajcza † Julia i Kazimierz Krzepina, rodzice, teściowie
10:30 Rajcza † Edward Rojak
11:45 Rajcza † Wiktoria Paździorko, zmarli z rodziny Paździorko i Malinowscy