18.08.2024 r. – 20 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Witamy wśród nas O. Mirosława Ziębę, który pracuje w Rosji, na Syberii wśród Polaków, po Mszy Świętej będziemy jego Parafię wspierać naszymi ofiarami.

We wtorek, 20 sierpnia – Wspomnienie Świętego Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

W środę, 21 sierpnia – Wspomnienie Świętego Piusa X, papieża. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je na Nowennie i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek,22 sierpnia – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej. Wieczorem, od godziny 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.

W sobotę, 24 sierpnia – Święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów z zakupem sprzętu multimedialnego do Sanktuarium i kaplicy w Nickulinie.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej – przeczytamy dziś więcej o naszym Gościu i Jego pracy na Syberii.
  2. W „Gościu Niedzielnym” – przeczytajmy, dlaczego na Olimpiadzie nie pozwolili odprawiać Mszy Świętej?
  3. W „Niedzieli” – przeczytamy jak bardzo wielu młodych ludzi angażuje się w wolontariat i pomoc potrzebującym w CARITAS.

Przy tej okazji pragnę podziękować przedstawicielom naszej młodzieży, która czynnie nas wspiera i działa w naszym Parafialnym Oddziale CARITAS. Bardzo Wam drodzy Młodzi z całego serca, w imieniu wszystkich, którym pomagacie nieść pomoc na terenie naszej Parafii i poza nią dziękujemy!!! Zachęcamy rodziców, aby porozmawiali z młodzieżą, z dziećmi, może kolejne osoby dołączą do naszej grupy CARITAS – to nic innego jak dzielenie się z innymi swoją miłością, ale i kształtowanie charakteru, aby umieć pomagać innym wokół nas. Zawsze mamy spotkania w czwartki po Mszy Świętej wieczornej – o godzinie 18.36 ZAPRASZAMY!!! Przypomnę, że nasza Grupa CARITAS – Do Zadań Specjalnych obecnie pomaga m.in. prawie 60 rodzinom i samotnym na terenie naszej parafii i poza Parafią.

OD 19. 08.  DO 25. 08. 2024 – INTENCJE MSZALNE

19.08. PONIEDZIAŁEK

Godz. 7.00 – za zm. Rafała Kotela w 22 r. śm. z bratem Jarosławem

Godz. 18.00 – w intencji Sylwii i Pawła w 7 r. sakramentu małżeństwa oraz synów Kazimierza i  Franciszka

20.08. WTOREK WSP. ŚW. BERNARDA, OPATA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Godz. 7.00 – za zm. Marię Sury z mężem Romanem

Godz. 18.00 – za zm. Michała Juraszek z rodzicami i braćmi

21.08. ŚRODA WSP. ŚW. PIUSA X, PAPIEŻA

Godz. 7.00 – za zm. Jana Kocoń w 25 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Zofię Klima w 14 r. śm. z rodzicami

22.08. CZWARTEK WSP. NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ

Godz. 7.00 – za zm. Jana Laszczak z żoną w r. śm

Godz. 18.00 – za zm. Marię Śmiałkowską w 5 r. śm.

23.08. PIĄTEK WSP.  ŚW. RÓŻY Z LIMY

Godz. 7.00 – za zm. Annę Zoń

Godz. 18.00 – za zm. Jadwigę Bednarz z mężem Władysławem

24.08. SOBOTA   ŚWIĘTO ŚW. BARTŁOMIEJA APOSTOŁA

Godz. 7.00 – za zm. Władysława Wydra w 34 r. śm. z rodzicami i teściami

Godz. 18.00 – za zm. Mieczysław i Michalina Pawełek z wnukiem Markiem

25.08. NIEDZIELA – ROCZKI

Godz. 7.00 – za zm. Marię i Czesława Jonkisz z rodzicami

Godz. 9.00 – za zm. Antoninę Kurowską w r. śm. z mężem Stefanem i córką Anną

Godz. 11.00 – za zm. Mariannę i Michała Pieczarka

Godz. 18.00 – za zm. Bogdana Koniecznego w r. śm.

W Kaplicach:

RAJCZA DOLNA:

Godz. 8.00 – za zm. Franciszkę, Marię i Tadeusza Wiercigroch

RYCERKA DOLNA:

Godz. 10.00 – za zm. Barbarę Kuś w 18 r. śm. z mężem Adamem

NICKULINA:

Godz. 7.00 – za zm. Stanisławę Plewa

DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….