18.06.2023 r. 11 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA

Święty Benedykt przypomina, że opat ma być bardziej wzorem niż nauczycielem: „Uczniom bardziej pojętnym musi wykładać naukę Pana także słowami. Tych zaś, którzy trudniej rozumieją i są twardego serca, niechaj własnym życiem uczy”.

Jezus litował się nad tłumami, bo wiedział, że ludziom brakuje przewodników. Apostołom nakazał, aby nie tylko nauczali słowami, ale przede wszystkim czynami: leczyli wszelkie choroby i słabości oraz wypędzali duchy nieczyste.

Jak wspomina włoski watykanista Domenico del Rio, w 1996 roku w Tours Jan Paweł II przechodził obok prostytutek. Jedna z nich zbliżyła się do papieża i pocałowała go w policzek. On uśmiechnął się i uczynił gest błogosławieństwa.

• Dziś po Mszy Świętej do puszek zbieramy ofiarę na wymianę instalacji odgromowej na Sanktuarium. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy w modlitwach Patronce naszego Sanktuarium – Matce Bożej Kazimierzowskiej.
  • W środę, 21 czerwca – wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej – odczytujemy je zawsze podczas Nowenny i modlimy się w tych intencjach.
  • W piątek, 23 czerwca – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, katechetom – Ks. Łukaszowi Lachowi, Ks. Grzegorzowi Pydychowi i pani Jolancie Wolańskiej składamy podziękowanie za całoroczną naukę i kształtowanie sumień dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz uczącym i personelowi naszych szkół życzymy dobrego odpoczynku w czasie wakacji, polecamy Was opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego, w Sanktuarium o godzinie 8.00 a w Rycerce Dolnej także o 8.00, zapraszamy na Mszę Świętą młodzież, dzieci, rodziców, wszystkich uczących – dyrekcję szkoły, wychowawców, nauczycieli, pedagogów i cały personel szkół i wydziału Oświaty z Gminy.
  • W sobotę, 24 czerwca – Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, wszystkim, których patronem jest Św. Jan składamy serdeczne życzenia i polecamy Was w naszych modlitwach.
  • W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na pomoc misjonarzom pracującym na misjach w Afryce.

Prasa:

1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Nadzwyczajnych Szafarkach Eucharystii.
  2. W „Niedzieli” zachęcam, aby, ku przestrodze przeczytać artykuły o kłamstwie – jakie są często konsekwencje kłamstwa.
  3. W Gazecie Parafialnej, kolejny odcinek „Z dziejów Parafii i Miejscowości”, jest również dalsza część Instrukcji EP dotyczącej Bierzmowania.

OD 19 CZERWCA  DO 25 CZERWCA 2023 – INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek, 19.06.

Godz. 6.30 – za zm. Annę Drożdż.

Godz. 7.00 – 1. za zm. Władysławę Rybarską w 2 r. śm. z mężem Józefem i synem Piotrem

1. za zm. Antoninę Pawlus.

Godz. 18.00 – za zm. Władysława Sołtysika z rodzicami i ciotką.

Wtorek, 20.06.

Godz. 6.30 – za zm. Michała Pawlus.

Godz. 7.00 – 1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marii w rocznicę urodzin.

1. za zm. Kazimierza Paciorek.

Godz. 18.00 – za zm. Dominika Kurowskiego z żoną Stefanią, zięciem Stanisławem i wnuczką Anną.

Środa, 21.06.

Godz. 6.30 –  1. Za zm. Ireneusza Kotzur.

1. Za zm. Zygmunta Dziergas.

Godz. 7.00 – za zm. Stanisława Pryszcz z rodzicami i dziadkami.

Godz. 18.00 – za zm. Mateusza Czanieckiego.

Czwartek, 22.06.

Godz. 6.30 – za zm. Michała Pawlus.

Godz. 7.00 – za zm. Helenę i Kazimierza Kocoń z synem Janem.

Godz. 18.00 – za zm. Jana Zawadę.

RAJCZA DOLNA

Godz. 17.00 – za zm. Jana Pawlus z żoną Marią oraz synami Mieczysławem i Zbigniewem.

RYCERKA DOLNA

Godz.17.00 – za zm. Józefa Bułkę w 5 r. śm. wraz z rodzicami i teściami.

Piątek, 23.06.

Godz. 6.30 – za zm. Marię Habiciak.

Godz. 7.00 – 1. za zm. Jana Sporka.

Godz. 8.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

Godz. 18.00 – za zm. Mieczysława Wolnego w 1 r. śm.

RYCERKA DOLNA

Godz. 8.00 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

Sobota, 24.06.

Godz. 6.30 – za zm. Franciszka Czanieckiego w r. śm. z rodzicami i teściami.

Godz. 7.00 – za zm. Franciszka Szwarc z żoną Marią.

Godz. 18.00 – za zm. Czesławę Urbaś z córką Teresą i synem Markiem.

Niedziela, 25.06.

Godz. 7.00 –  za zm. Rudolfa Hutyra w r. śm. z żoną Anną i synami Mieczysławem i Józefem oraz Heleną .

Godz. 9.00 – Za Parafian.

Godz. 11.00 – za zm. Karolinę Góralewicz w r. śm. z mężem Janem i rodzicami.

Godz. 18.00 – za zm. Alojzego Zawadę z żoną Krystyną i córką Janiną.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna  Godz. 8.00 – za zm. Annę, Franciszka i Andrzeja Lach.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Władysławę i Jana Czanieckich z synami Janem, Wiesławem i  Józefem.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Teresę Jędrzkiewicz w 1 r. śm. z rodzicami i teściami.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….