17 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Świętujemy dziś 17 Niedzielę Zwykłą. Jezus dokonuje dziś cudu rozmnożenia chleba. Dba o pokarm doczesny, aby każdy mógł się nasycić, aby każdy mógł godnie żyć. Jednak chleb, który rozdaje dziś Jezus jest symbolem chleba wiecznego, którym jest Jego Ciało.

To Ciało jest pokarmem duchowym. Przez ten pokarm otrzymujemy życie Boże, które trwa i prowadzi nas do zbawienia. Niech udział w Eucharystii otwiera nas na przyjmowanie pokarmu duchowego do naszych serc.

• We wtorek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, prezbitera
  • W środę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • W czwartek, 2 sierpnia – I czwartek miesiąca
  • W piątek, 3 sierpnia – I piątek miesiąca
  • W sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianeya, prezbitera

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji i wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych.
  • W środę czwarte nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta – wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • W czwartek przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który możemy uzyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki, a więc: spowiedź, komunia święta i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy świętej, po południu od godziny 17:00, a o godzinie 18:00 Msza święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W piątek przed południem istnieje możliwość odwiedzenia chorych po domach. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub telefonicznie do czwartku.
  • W sobotę w naszym sanktuarium Dekanalna Pielgrzymka Chorych i Starszych do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Od godz. 9:30 możliwość spowiedzi. O godz. 10:00 Msza święta i nabożeństwo dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia
  • Pomóżcie wszystkim starszym i chorym, aby mogli przybyć do naszej świątyni.
  • W sobotę I sobota miesiąca – o godz. 17:15 Różaniec i zmianka różańcowa oraz modlitwy ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Henryk Liszka w 3 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Józef Byrski w 8 rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Karolina i Karol Bogdał, córka, syn
Wtorek 7:00 Rajcza † Henryk Wicik
18:00 Rajcza † Tadeusz Liszka, rodzice, brat Antoni
17:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 7:00 Rajcza † Antonina i Kazimierz Kąkol w 1 rocz. śmierci
19:30 Rajcza I – O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla pracowników apteki „Pod Jesionem
II – † Franciszek Wiercigroch w 40 rocz. śmierci, żona Rozalia, syn Antoni, Michał i Maria Krawiec, córki Irena i Antonina
III – O błogosławieństwo Boże w rodzinach i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej z poświęcenia pokarmów „Domy pod Grapą”
IV – † Jan i Genowefa Sporek w rocz. śmierci
V – † Jan i Stanisława Płowucha, rodzice, teściowie
Czwartek 7:00 Rajcza † Anna i Ludwik Paciorek
18:00 Rajcza † Zofia Liszka, mąż, synowie Antoni i Tadeusz
17:00 Rajcza D. Za Parafian
17:00 Rycerka D. Za Parafian
Piątek 7:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Jolanty i Elżbiety
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Agnieszki i Kuby w 5 rocz. ślubu
Sobota 7:00 Rajcza † Maria Hulbój 1 rocz. śmierci
10:00 Rajcza Za chorych
18:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Klaudii i Marcina
Niedziela 7:00 Rajcza † Jan i Zofia Fujak, rodzice.
9:00 Rajcza † Julia i Kazimierz Krzepina, rodzice, teściowie
10:30 Rajcza † Jan Najzer, syn Andrzej, rodzice, teściowie
11:45 Rajcza † Jadwiga Jeleśniańska w 25 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Andrzej Arczyński w 15 rocz. śmierci, rodzice Michalina i Andrzej