17. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 17 Niedziela Zwykła. Cud rozmnożenia chleba opisany w dzisiejszej Ewangelii jest zawsze dla nas obrazem jak ludzie mało (kilka chlebów) może się zamienić w Boże dużo (nakarmienie kilku tysięcy ludzi).

Cud rozmnożenia chleba uczy nas także szacunku do naszego chleba powszedniego – do tego abyśmy codziennie dziękowali Bogu za dary jakie otrzymujemy. Cud rozmnożenia chleba to także zapowiedź Eucharystii i pokarmu niebieskiego, o który powinniśmy się każdego dnia troszczyć.

• W poniedziałek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Marii Panny
  • W czwartek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty
  • W sobotę, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Dziś dzień Św. Jakuba Apostoła. Przypominamy, że obecny rok jest rokiem Jubileuszowym Świętego Jakuba Apostoła. Dziś wspominamy także św. Krzysztofa – modlimy się za wszystkich podróżujących, kierowców i pracujących za kierownicą.
  • W poniedziałek z racji wspomnienia św. Joachima i św. Anny – dziadków Pana Jezusa – modlimy się za wszystkich dziadów oraz ich wnuków i zachęcamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.
  • W środę po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji od alkoholu. Modlimy się za wszystkich przeżywających problemy z uzależnieniem od alkoholu, za wszystkie rodziny rozbite przez alkohol. Zachęcamy także do podjęcia abstynencji w tym miesiącu i innych dzieł pokutnych.
  • W miesiącu lipcu zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszą parafię przeżywającą 352. rocznicę podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej i 4. rocznicę koronacji tegoż wizerunku – za wszystkich dobrodziejów, czcicieli Matki Bożej, kapłanów oraz za zmarłych.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Anna Maślanka z rodzicami i rodzeństwem
18:00 Rajcza † Anna Lach
Wtorek 7:00 Rajcza † Michał Brandys z żoną Anną i z dziadkami