17 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada w liturgii Kościoła 17 Niedziela Zwykła. W Ewangelii usłyszymy przypowieść o człowieku, który poszukiwał pięknych pereł. Gdy ją znalazł potrafił wszystko sprzedać, żeby tylko ją zdobyć.

To pokazuje niezwykłe zaangażowanie i poświęcenie. Tacy mają być chrześcijanie w poszukiwaniu Królestwa Bożego. Mamy oddać wszystko i wszystko podporządkować zdobyciu Królestwa Niebieskiego.

Módlmy się o serce otwarte na Boże działanie w naszym życiu.

• W środę, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty
  • W piątek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego Loyoli, kapłana
  • W sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. I sobota miesiąca

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny. O godz. 17:15 zmianka różańcowa.
  • W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich uzależnionych. Zachęcamy także do podjęcia dobrowolnej abstynencji w tym miesiącu właśnie w intencji wszystkich mających problemy z alkoholem.
  • W przyszłą niedzielę przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można zyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki – spowiedź (czyste serce), Komunia Święta i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza O bł. Boże w inwestycji
18:00 Rajcza † Henryka Lach, rodzice
Wtorek 7:00 Rajcza † Anna Lach 17 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Augustyn i Ludwika Wiercigroch, rodzice Maria i Wojciech, Maria i Jan