17 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

17 Niedziela Zwykła. Dzisiejsza Liturgia Słowa uczy nas wytrwałości na modlitwie. Zarówno Abraham, który negocjuje z Bogiem, aby Ten nie zniszczył Sodomy i Gomory, jak i natrętny przyjaciel z ewangelii są obrazami jakimi powinna cechować się także nasza modlitwa.

Modlitwa Ojcze Nasz to modlitwa wołania do Boga Ojca, aby ten był z nami zarówno w chwilach radości jak i chwilach smutku. Jest to także wielkie wołanie do Niego o to co dla nas najcenniejsze.

• W poniedziałek, 29 lipca – Wspomnienie Św. Marty
  • W środę, 31 lipca – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • W czwartek, 1 sierpnia – Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. I czwartek miesiąca
  • W piątek, 2 sierpnia – I piątek miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Jest to także dzień Odpustu Porcjunkuli. Można uzyskać odpust nawiedzając Kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu
  • W sobotę, 3 sierpnia – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny

• Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W środę w rocznicę poświęcenia naszej świątyni całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy. Rozpoczęcie po porannej Mszy Świętej o godz. 7:30 a zakończenie przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 18:00. Taka adoracja, co roku, odbywa się codziennie w innej parafii naszej diecezji.
  • Na adoracje zapraszamy poszczególne części parafii następującym porządku:
    • 7:30 – 8:30 Ujsoły Lachy i Hutyry,
    • 8:30 – 9:30 Rajcza Dolna,
    • 9:30 – 10:30 Rycerka Dolna,
    • 10:30 – 11:30 Hulboje , Martyny i domy za Stacją,
    • 11:30 – 12:30 Wiercigrochy Tomusie i Zyłonie,
    • 12:30 – 13:30 Biały Potok, Pichuty, Domy pod Grapą,
    • 13:30 – 14:30 Butory Liszki i Nickulina,
    • 14:30 – 15:30 Kuchejdy , Ryłkowie i Osiedle Kazimierzowskie,
    • 15:30 – 16:30 Centrum Rajczy, Janoty i ulica Ujsolska,
    • 16:30 – 17:30 Róże Różańcowe
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Bożego.
  • W sobotę przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do czwartku.
  • W sobotę I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17:15 Różaniec i zmianka różańcowa. Serdecznie zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Józef i Wiktoria Dziasek, zm. z rodziny
18:00 Rajcza † Anna Lach w 16 rocz. śmierci
Wtorek 7:00 Rajcza † Jan i Stanisława Płowucha
18:00 Rajcza † Józef Byrski w 9 rocz. śmierci