17.03.2024 r. – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA

   Rafael, bohater powieści Honoriusza Balzaka, posiada talizman – skórę jaszczura – dzięki któremu spełniają się jego pragnienia. Jednak po każdym życzeniu skóra się kurczy, skracając także życie Rafaela.

Jezus przestrzega ludzi, którym do szczęścia wystarczają dobra materialne. Korzystając z nich, tracą życie, a przecież w perspektywie życia wiecznego znaczenie ma tylko to, co duchowe i niematerialne.

Człowieka przywiązanego do dóbr doczesnych można porównać do gąsienicy, która wyobraża sobie niebo jako wielki liść kapusty, nie domyślając się nawet, że już za chwilę zamieni się w pięknego motyla.

Kalendarz Liturgiczny:

 •    Dziś po Mszy Świętej można nabyć Paschaliki małe w cenie 15 zł i duże w cenie 25 zł, baranki w cenie 15 zł. środki i ofiary z tego tytułu przeznaczone będą na cele Caritas i pomoc potrzebującym pomocy. Paschaliki przyniesiemy w Wielką Sobotę do kościoła, by podczas Wigilii Paschalnej przy świetle tej świecy odnowić przyrzeczenia chrzcielne, potem można Paschalik zanieść na groby swoich bliskich, aby w ten sposób połączyć się duchowo również z Nimi w tym wyjątkowym czasie – pamiętajmy również o tych, którzy od nas odeszli do wieczności w tych dniach, wszyscy zmierzamy w stronę wieczności.
 •    Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś na godzinę 17.30 z kazaniem Pasyjnym – podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 •    We wtorek – 19 marca Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, zapraszamy na Mszę Świętą, aby modlić się przez wstawiennictwo Patrona Kościoła, wszystkich mężczyzn, ojców i Opiekuna Rodzin.
 •    W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Liturgicznego.
 •    W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną o godz. 17.30 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość Spowiedzi Świętej.
 •    W Piątek nie będzie Dróg Krzyżowych, także w kaplicach – zapraszamy wszystkich wraz ze Stowarzyszeniem „EFFATHA” do modlitewnego spotkania w czasie Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie przejdzie ulicami Rajczy.
 • Tegoroczna Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 • Tak jak to bywało w poprzednie lata Droga Krzyżowa będzie miała charakter Misterium Męki Pańskiej z odpowiednimi scenami przy poszczególnych stacjach, pójdziemy ulicami Górską, Ludową, Do Soły i w stronę kościoła przez Rondo. Prosimy Naszych Strażaków i Policję o zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej.
 • Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, które pozwoli przeżyć wielkie tajemnice Zbawienia. Dla przypomnienia Droga Krzyżowa ulicami Rajczy ma swoja długoletnią tradycję. Zapoczątkował ją ks. Prałat Zbigniew Guszkiewicz. Kontynuowała przez wiele lat Effatha wraz z mieszkańcami Rajczy, zawsze odbywała się w piątek poprzedzający Niedziele Palmową. To nie widowisko teatralne w plenerze, ale modlitewne nabożeństwo w oparciu o teksty ewangeliczne wzorowane na kalwaryjskiej Drodze Krzyżowej. Już teraz dziękujemy aktorom, twórcom i organizatorom tego Misterium.
 •    W sobotę od godziny 8.30 kapłani pojadą z posługą sakramentalną do chorych i starszych wiekiem, jest to wyjazd do chorych przed Świętami Wielkiej Nocy, następny wyjazd do chorych i starszych będzie dopiero w maju – dlatego bardzo prosimy, aby zgłaszać swoich bliskich chorych i starszych w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej do piątku.
 •     Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 11:45. Nasza Parafia wraz z Centrum Kultury i Sportu w Rajczy zapraszamy na Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych. Palmy do konkursu prosimy dostarczyć do kościoła 27 marca tj. w sobotę po Mszy Św. wieczornej do godz. 19.00, jak w latach poprzednich. Wręczenie nagród laureatom nastąpi w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.45. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.

                              OD 18. 03.  DO 24. 03. 2024 – INTENCJE MSZALNE

 

 

18.03. PONIEDZIAŁEK  

Godz. 6.30 – 1. za zm. Kazimierza Pankiewicz w 1 r. śmierci

 1. za zm. Helenę i Kazimierza Kocoń z synem Janem

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Micorek

Godz. 18.00 – za zm. Bolesława piec z żoną Janiną

 

19.03. WTOREK   ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY                                        

Godz. 6.30 – 1. za zm. Józefa i Stanisławę Wydra z córką Małgorzatą i zm. Leona Smykal

 1. za zm. Annę Ślusarską w r. śm. z mężem Władysławem

Godz. 7.00 – 1. za zm. ks. Józefa Kurowskiego z siostrą Zofią

Godz. 18.00 – 1. za zm. Józefa Hutyrę z rodzicami Rudolfem i Anną oraz bratem Mieczysławem

 1. za zm. Zofię i Józefa Kotrys z rodzicami

20.03. ŚRODA 

Godz. 6.30 – 1. za zm. Elżbietę i Władysława Wiercigroch

 1. za zm. Monikę Bury

Godz. 7.00 – 1. za zm. Herminę i Jana Wejchenig z zięciem Tadeuszem i rodzicami

 1. za zm. Franciszkę i Bronisława Barcik z wnukiem Symeonem

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Jaszczurowskiego z żoną, córką, synem i zięciem

 

21.03. CZWARTEK               

Godz. 6.30 – 1. za zm. Aleksandrę Zając

 1. za zm. Monikę Bury

Godz. 7.00 – 1. w intencji Bartosza w 18 r. urodzin z prośbą o Boże Błogosławieństwo i dalsze łaski

 1. za zm. Stanisława Klimas

Godz. 18.00 – za zm. Wiktorię Szatanik z mężem Tadeuszem w r. śm.

 

22.03. PIĄTEK  

Godz. 6.30 – 1. za zm. Marię i Czesława Wróbel z synami

 1. za zm. Monikę Bury

Godz. 7.00 – dziękczynna za otrzymane zdrowie z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Lilianny

Godz. 17.00 – za zm. Bogdana Trubiłowicz w 1 r. śm.

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Wiktorię i Juliana Wiewiórka z synem Janem i córką Janiną z mężem

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Romana Rzeszutko w 4 r. śm. z rodzicami i teściami

 

23.03. SOBOTA       

Godz. 6.30 – 1. za zm. Tadeusza Wolny w 2 r. śm.

 1. za zm. Wiktorię Klimas z siostrą Anną Ciurla i rodzicami

Godz. 7.00 – 1. za zm. Marię Szwarc z mężem Franciszkiem

 1. za zm. Franciszka Lach

Godz. 18.00 – za zm. Franciszka Salachna w r. śm. z żoną Marią i córką Jadwigą

 

 

 

24.03. NIEDZIELA PALMOWA                                                                                                                    

Godz. 7.00 – dziękczynna z prośbą o Błogosławieństwo Boże i łaskę Ducha Św. dla Krystiana w 4 r. urodzin oraz jego rodziców

Godz. 9.00 – 1. o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i zdrowie dla księży pracujących w Parafii oraz o powołania kapłańskie i zakonne

Godz. 11.00 – 1. w intencji wszystkich Parafian, ofiarodawców i fundatorów, dla żyjących o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, a dla zmarłych o chwałę Nieba

 1. za zm. Wawrzyńca, Rozalię i Henryka Lach

Godz. 18.00 – za zm. Wiktorię i Rudolfa Kurowskich z rodzicami, rodzeństwem i córkami Marią, Zofią, Anną z mężami, synami, Tadeuszem z żoną oraz Władysławem i Józefem

 

W Kaplicach:

 RAJCZA DOLNA

 Godz. 8.00 – za zm. Wojciecha Janot z żoną Antoniną i synem Mieczysławem

 RYCERKA DOLNA

 Godz. 9.30 – za zm. Jana Sadłek z rodzicami

 NICKULINA

 Godz. 11.00 – o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i potrzebne łaski dla Róży Kobiet z Nickuliny zelatorek Anny i Kuchejdy

 DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….