16 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą. Jezus pokazuje jak należy się troszczyć nie tylko o ducha, ale także i ciało. Zaleca Apostołom odpoczynek po trudzie pracy wśród ludzi.

Jednak oprócz tego, że uczy dbać o odpoczynek to jednocześnie pokazuje co jest priorytetem dla człowieka – zbawienie. W obliczu tłumu, który był jak owce niemające pasterza, Jezus postanawia „przerwać” odpoczynek i iść, aby ich nauczać i formować.
Bierzmy przykład z Jezusa. Pamiętajmy o wypoczynku po pracy, o czasie wakacji, ale jednocześnie dbajmy o to co jest najważniejsze – o zbawienie.

• W poniedziałek, 23 lipca – Święto Św. Brygidy, zakonnicy Patronki Europy
  • We wtorek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  • W środę, 25 lipca – Święto Św. Jakuba Apostoła
  • W czwartek, lipca – wspomnienie Św. Joachima i Św. Anny, rodziców NMP

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę we wspomnienie św. Krzysztofa w czasie wieczornej Mszy Świętej w sposób szczególny będziemy się modlić w intencji wszystkich kierowców oraz podróżujących. Będziemy polecać ich oraz ich rodziny Matce Bożej w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz opiece świętego patrona. Po Mszy nastąpi poświęcenie naszych samochodów. W czasie poświęcenia będzie można wesprzeć akcję 1 grosz za 1 kilometr, jako nasze materialne wsparcie dla misjonarzy.Zapraszamy do licznego uczestnictwa zwłaszcza kierowców oraz ich rodziny.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy wszystkie babcie i dziadków oraz ich wnuków – będziemy się modlić w ich intencji.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 7:00 Rajcza † Janina Juraszek 16 rocz. śmierci, mąż Stanisław, rodzice
18:00 Rajcza † Józef i Barbara Pawlus, dzieci Władysław, Władysława i Andrzej
17:00 Rycerka D. † Anna i Józef Harmata
Wtorek 7:00 Rajcza † Maria i Jakub Hula, syn Marian, synowa Anna
18:00 Rajcza † Anna Nowak
17:00 Rajcza D. † Anna Stańco w 9 rocz. śmierci
Środa 7:00 Rajcza † Marcin Chowaniec
18:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże w 1 rocz. urodzin Łukasza
Czwartek 7:00 Rajcza I – † Anna Maślanka, rodzice, rodzeństwo
II – O zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Anny w 60 rocz. urodzin
18:00 Rajcza † Anna i Michał Grygny, syn Tadeusz; Maria i Władysław Bednar