16. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy dziś 16 Niedzielę Zwykłą. Jezus pokazuje jak należy się troszczyć nie tylko o ducha, ale także i ciało. Zaleca Apostołom odpoczynek po trudzie pracy wśród ludzi. Jednak oprócz tego, że uczy dbać o odpoczynek to jednocześnie pokazuje co jest priorytetem dla człowieka – zbawienie.

W obliczu tłumu, który był jak owce niemające pasterza, Jezus postanawia „przerwać” odpoczynek i iść, aby ich nauczać i formować.
Bierzmy przykład z Jezusa. Pamiętajmy o wypoczynku po pracy, o czasie wakacji, ale jednocześnie dbajmy o to co jest najważniejsze – o zbawienie.

• W czwartek, 22 lipca – Święto Św. Marii Magdaleny
  • W piątek, 23 lipca – Święto Św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy
  • W sobotę, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Dziś składka przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego. Składamy także serdeczne podziękowania za wszystkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców, dobrodziejów i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W środę po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę będziemy wspominać Św. Jakuba Apostoła. Przypominamy, że obecny rok jest Rokiem Jubileuszowym ku czci Św. Jakuba, dlatego w tym dniu w sposób szczególny wypraszajmy łaski przez wstawiennictwo świętego Apostoła. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Krzysztofa – zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.
  • W miesiącu lipcu zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszą parafię przeżywającą 352. rocznicę podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej i 4. rocznicę koronacji tegoż wizerunku – za wszystkich dobrodziejów, czcicieli Matki Bożej, kapłanów oraz za zmarłych.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Joanna Szumlas
18:00 Rajcza † Józef Ciepły, żona Teofila, synowie
Wtorek 7:00 Rajcza † Mateusz, Bartosz Jeleśniański w 18 rocz. urodzin – o bł. Boże i wszelkie łaski