16 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 16 Niedziela Zwykła. W Ewangelii Pan Jezus opowiada przypowieść o chwaście. Bóg jest sprawcą dobra. Wszystko co czyni jest dobre. Człowiek jednak w swojej wolności może sprzeciwić się Bogu i iść w stronę zła.

Bóg pozwala wzrastać zarówno dobrym jak i złym. Wszystkich traktuje równo. Przychodzi jednak chwila sądu, kiedy każdy będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny i decyzje. Prośmy, abyśmy zawsze podejmowali decyzje zgodne z wolą Bożą.

• W środę, 22 lipca – Święto Św. Marii Magdaleny
  • W czwartek, 23 lipca – Święto Św. Brygidy, zakonnicy i Patronki Europy
  • W piątek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  • W sobotę, 25 lipca – Święto Św. Jakuba Apostoła

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę wspominamy Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Modlimy się w ich intencji i wszystkich podróżujących, a po Mszy Świętej o godz. 18:00 poświęcenie pojazdów mechanicznych na parkingach w Rynku i wokół Kościoła.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Jan Tomala, rodzice
18:00 Rajcza † Czesław Anna i Julia Bednarz, zięć Marian
Wtorek 7:00 Rajcza † Michał i Elżbieta Ryłko, rodzice
18:00 Rajcza O bł. Boże i zdrowie dla kapłanów pracujących w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie – od Róży Kobiet z Ujsół