16 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś16 Niedziela Zwykła. Wszyscy potrzebujemy czasu na refleksję oraz regenerację ciała i umysłu. Codziennie bowiem pochłania nas mnóstwo spraw, musimy spełniać wiele oczekiwań, niejednokrotnie w stresie i pośpiechu.

Uczestnicząc z niedzielnej Eucharystii mamy okazję zastanowić się nad tym, co istotne w życiu i znaleźć spokój, gdyż przychodzi do nas kochający Bóg. Powierzamy Mu siebie w czasie sprawowanej Eucharystii. On pragnie obdarzyć nas radością i pokojem. Zatem mamy szansę, by w spotkaniu z Panem znów w pełni odnaleźć siebie i na nowo odkryć sens życiowego powołania

• W poniedziałek, 22 lipca – Święto Św. Marii Magadaleny
  • We wtorek, 23 lipca – Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • W środę, 24 lipca – Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy
  • W czwartek, 25 lipca – Święto Św. Jakuba, Apostoła
  • W piątek, 26 lipca – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Marii Panny

• Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek o godz. 7:00 zbiórka dzieci i młodzieży wyjeżdżającej do Karpacza na wspólne wakacje.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Z racji przypadającego w tym dniu wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – po wieczornej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia samochodów i pojazdów mechanicznych na parkingach wokół Kościoła.
  • W piątek wspomnienie Świętych Joachima i Anny rodziców Najświętszej Marii Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkie babcie i dziadków oraz ich wnuków – będziemy się modlić w ich intencji.
  • Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo dzieci rocznych.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Michał Ryłko w 22 rocz. śmierci, żona Elżbieta, rodzice
18:00 Rajcza † Anna, Franciszek, Andrzej Lach
Wtorek 7:00 Rajcza † Janina i Stanisław Juraszek, rodzice
18:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Bartosza w 25 rocz. urodzin.
Środa 7:00 Rajcza † Anna Lach
18:00 Rajcza † Jan Jończy
Czwartek 7:00 Rajcza † Michał i Anna Brandys
18:00 Rajcza † Michał i Anna Brandys, rodzice