16.10.2022 r. – Ogłoszenia Parafialne 29 Niedziela Zwykła

Jedno z praw dialektyki głosi, że „ilość przechodzi w jakość”, zakładając, że wzrost ilościowy spowoduje równocześnie lepszą jakość. Krytycy tej zasady twierdzą ironicznie, że nigdy ilość nie przechodzi w jakość, co najwyżej w „bylejakość”.

Alessandro Pronzato twierdzi, że niektórzy ludzie odpowiednią ilością modlitw chcą załatwić sobie zbawienie: „Człowiek zwraca się do Boga z propozycją: Ty dasz mi kawałek Raju (zakładając, że istnieje), a ja zapłacę mszą niedzielną i kilkoma modlitwami”.

Kalendarz Liturgiczny:

 •    Pamiętajmy o Nabożeństwach Różańcowych – o 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą.
 •     Dziś po Mszach Świętych do puszek będziemy składać ofiary na Fundusz Stypendialny, który wspiera zdolną i biedną młodzież pragnącą się rozwijać naukowo – jest to tzw. „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, żywy pomnik Jana Pawła II.
 •    Dziś po Mszach Świętych odbywa się̨ ostatnia w tym roku zbiorka krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego w naszej gminie. Ambulans do poboru krwi znajduje się na parkingu przy kościele. Rejestracja dawców w godzinach od 9-tej do 13 tej. Podzielmy się tym niezwykłym darem, który ratuje ludzkie życie.
 • W poniedziałek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
 • We wtorek, 18 października – Święto Świętego Łukasza, ewangelisty. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach szczególnie o naszym wikariuszu, księdzu Łukaszu Lachu, którego patronem jest Święty Łukasz, ewangelista. Życzymy mu Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask od Matki Bożej Kazimierzowskiej – Patronki naszego Sanktuarium.
 • W czwartek, 20 października – wsp. Św. Jana Kantego, prezbitera i patrona naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o naszych biskupach Romanie i Piotrze.
 • W sobotę, 22 października – wsp. Św. Jana Pawła II, papieża.
 •    Dziękuję za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu Uroczystości Zakończenia Nabożeństw Fatimskich i Pielgrzymce Górali do Naszego Sanktuarium za koordynację całego przedsięwzięcia pani Natalii Łajczak i pani Jadzi Banaś a także Księżom Sprawującym Eucharystię, p. Organiście, p. Kościelnemu, Pocztom Sztandarowym, Kapelom Góralskim, Zespołom i wszystkim obecnym, niech Matka Boża, której jesteście czcicielami obdarza Was i Wasze rodziny szczególnymi łaskami.
 •    Pragnę podziękować anonimowemu sponsorowi, który ufundował naszej parafii 8 ton Ekogroszku na zimę, pragnął pozostać anonimowy.
 •    Także pragnę podziękować państwu Helenie i Tadeuszowi Lach za zrobienie i ufundowanie futerałów na naczynia liturgiczne (kielichy, monstrancje). Dziękuję panu Januszowi Kupczakowi i jego Firmie za pomoc przy wymianie, wzmocnieniu i wyczyszczeniu rynien przy salkach i innych budynkach parafialnych.
 •    Dziękujemy mężczyznom, którzy w piątek wieczorem pomogli wrzucić węgiel do piwnicy: p. Arturowi Wrężel, p. Kazimierzowi Małyszowi, p. Arturowi Ryłce, p. Jakubowi Iwankowi i p. Łukaszowi Zawadzie za przywiezienie węgla i pomoc w zrzuceniu do piwnicy. I Wam drodzy parafianie i wszyscy, którzy wspieracie w jakikolwiek sposób nasz kościół i Sanktuarium z całego serca dziękujemy i zapewniamy o naszej stałej modlitwie w Waszej intencji i Waszych rodzin.
 • Dziękujemy naszym Strażakom z OSP Rajcza i Państwowej Straży Pożarnej z Żywca za sprawną akcję ratowania kościoła przed skutkami nadchodzącej słoty i zimy, a szczególnie dziękuję panu Jerzemu Motyce za pomoc i zaangażowanie.
 • Wypominki za zmarłych można składać bezpośrednio po Mszach Świętych w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła tak, jak za mszę Świętą od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiaręDuża część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
 •  Drużyna Harcerek i Harcerzy działająca na terenie naszej Parafii od trzech lat stara się pozyskać środki na harcerskie kurtki kangurki dla każdego jej członka. Kurtki pozwolą drużynie jednolicie i estetycznie prezentować się w dwuszeregu w okresie jesienno-zimowym, kiedy zachodzi potrzeba zakrycia munduru ciepłym okryciem wierzchnim. Koszt takiej kurtki to 150 zł, stąd zebranie pieniędzy na 40 takich kurtek zajmuje już kilka lat. Obecnie drużyna dysponuje już 30 kurtkami, jednak wciąż nie jest to liczba wystarczająca. Dzieci i młodzież harcerska starają się wcielać w życie ideały zawarte w Prawie Harcerskim, czyli braterstwo, samodoskonalenie oraz służbę Bogu, ludziom i Ojczyźnie, z zaangażowaniem wspierają uroczystości parafialne, gminne, współpracują również z Zakładem Opiekuńczo- Leczniczym w Rajczy. Dlatego Harcerze i Działająca aktywnie przy naszej Parafii Grupa Wolontariatu i Charytatywna „ISKRA” zwracamy się do Was wszystkich, drodzy parafianie i goście, którzy możecie wspomóc naszych Harcerzy swymi ofiarami o pomoc, będziecie mieli taką okazję w przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych, odbędzie się sprzedaż ciast a zebrane środki zostaną przeznaczone na ten cel.

INTENCJE MSZALNE
17.10- 23.10.2022

17.10 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Pawła Płoskonkę.
7.00 – za zm. Barbarę Bryś.
18.00 – za zm. Stanisława Kubicę i Jana Kubicę z żoną Anną i córką Ludwiką.
18.10 WTOREK
6.30-za zm. Tadeusza Masłowskiego.
7.00 – za zm. Pawła Płoskonkę.
Wint. Ks. Łukasza Lacha w dniu Imienin o Bł. Boże, zdrowie i
potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej
18.00 – za zm. Stanisława Wolnego z żoną Rozalią i rodzicami Jadwigą i
Karolem.
19.10 ŚRODA
6.30 – za zm. Pawła Płoskonkę.
7.00 – za zm. Tadeusza Masłowskiego.
18.00 – za zm. Józefa Hutyrę z rodzicami i bratem Mieczysławem.
20.10 CZWARTEK
6.30 – za zm. Anielę Wolną w r. śm.
7.00 – za zm. Marię Siegesmund.
18.00 – za zm. Jana Zająca z rodzicami i Wiktorię Sobel z mężem.

RAJCZA DOLNA
17.00-Dziękczynna za przepracowane lata i przejście na emeryturę z prośbą o Boże Błogosławieństwo.
RYCERKA DOLNA
17.00- O zdrowie i Bł. Boże dla księży pochodzących i pracujących w naszej
Parafii – od Róży zelatorki Wiesławy.
21.10 PIĄTEK
6.30-O Bł. Boże i zdrowie dla członkiń Róży Żywego Różańca i ich rodzin –
zelatorki Aleksandry.
7.00 – Za zm. Tadeusza Masłowskiego.
Za zm. Ks. Jana Wolnego z rodzicami.
18.00 – za zm. Walerię i Władysława Grzybek z córkami: Ireną, Urszulą i Kazimierą z mężem.
22.10 SOBOTA
6.30 – za zm. Zygmunta Rybarskiego w 4 r. śm. z rodzicami Wiktorią i
Ludwikiem.
7.00 – Za zm. Michała Romańskiego w 1 r. śm.
Za zm. Jana Legierskiego.
18.00 – W int. Grupy Anonimowych Alkoholików „Quo Vadis” o zdrowie,
wytrwałość i Bł. Boże oraz opiekę MB Kazimierzowskiej.
Za zm. Marię i Czesław Wróbel z synami Stanisławem i Andrzejem.
23.10 NIEDZIELA
7.00 – za zm. Stefanię Martyniak w 8 r. śm. z mężem Jacentym i wnuczką Joasią.
9.00 – za zm. Siostry z Róży Kobiet i za dusze w czyśćcu cierpiące – od Hulboji.
10.30 – za zm. Kazimierza i Marię Gardas z rodzicami.
11.45 – W int. pracowników Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Śląskiego oraz w int. Stanisław Baczyńskiego – Radnego
Województwa Śląskiego z prośbą o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski
oraz opiekę MB Kazimierzowskiej.
18.00 – za zm. Józefa Pielę z żoną Wiktorią i siostrą Cecylią.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Helenę Wiercigroch z mężem Michałem, córką Bronisławą i synem Adamem.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Julię i Józefa Brandys i zmarłych z rodziny.
NICKULINA
11.00 – W int. Joanny i Rafała Pietraszko z ok. 25 r. zawarcia Sakramentu
Małżeństwa – dziękczynna z prośbą o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne
łaski oraz opiekę MB kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny.