16.07.2023 r. – 15 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA

„Człowiek pisze książkę i wydaje mu się, że gdy książka pójdzie między ludzi, to zmieni się świat – a to jest, zapewniam Cię, bardzo wielkie złudzenie. A pisać bez wiary, że pisanie zmieni świat, niepodobna” – twierdzi Jerzy Pilch.

Trudno przewidzieć skuteczność ewangelizacyjnych wysiłków. Nie wiadomo, gdzie głoszone słowa padają: na drogę, miejsce skaliste czy między ciernie. A nawet wtedy, gdy słowo pada na żyzną glebę, nie można określić, kiedy zaowocuje.

Zbigniew Nosowski mówi o „antyprorockiej alergii”. Pyta, czy współczesna kultura potrafi usłyszeć, rozpoznać i zrozumieć głos prawdziwych proroków; czy ci, którzy mają coś do powiedzenia, nie są spychani do kulturowych nisz.

• W środę, 19 lipca – zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy świętej wieczornej.
  • W czwartek, od 17.30 wystawienie i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W piątek, 21 lipca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę, 22 lipca – Święto Św. Marii Magdaleny.
  • Makulaturę można składać jeszcze do jutra w kontenera za kościołem, środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na wyposażenie kościoła w SHIRATI (Szeratif) w Tanzanii – Parafię prowadzi ks. Konrad Caputa, pochodzący z Żywca Zabłocia.
  •    Można jeszcze składać deklaracje na pomoc żywnościową z Caritasu do 15 sierpnia. Obecnie mamy zarejestrowanych 58 osób, którym pomagamy.
  •    Witamy wśród nas wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i urlopy, życzymy wam dobrej pogody i odpoczynku. Wszystkim wyjeżdżającym parafianom, także życzymy udanego odpoczynku. Niech Matka Boża Kazimierzowska, królowa Beskidów i Pani Rajczańska ma was w swojej szczególnej opiece.
  •    W przyszłą Niedzielę 23 lipca, z racji Wspomnienia Świętego Krzysztofa – patrona Kierowców po Mszach Świętych w naszej Parafii odbędzie się poświecenie pojazdów Mechanicznych. Ofiary przy tej okazji zbierane będą przeznaczone na pomoc Misjonarzom (na zakup niezbędnych środków transportu). Proponuje się zasadę 1 grosz za 1 przejechany kilometr drogi.
  • Składka przeznaczona na cele duszpasterskie naszej Parafii.

OD 17 DO 23 LIPCA 2023 – INTENCJE MSZALNE

17.07.Poniedziałek

Godz. 7.00 – za zm. Bronisławę Temel z mężem Janem i synem Robertem.

Godz. 18.00 – za zm. Weronikę Najzer.

18.07. Wtorek

Godz. 7.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki

Bożej Kazimierzowskiej dla Ewy i Jacka z okazji 55 urodzin.

Godz. 18.00 – za zm. Stanisława Sznajdrowicza z rodzicami i teściami w 3 r. śm.

19.07. Środa

Godz. 7.00 – za zm. Zdzisława Zawadę i Tomasza Kurowskiego z żoną Marią.

Godz. 18.00 – za zm. Teofilę Ciepły z mężem Józefem i dziećmi.

20.07. Czwartek

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Lach.

Godz. 18.00 – za zm. Stefanię Kurowską z mężem Dominikiem, zięciem Stanisławem

i wnuczką Anną.

21.07. Piątek

Godz. 7.00 – za zm. Helenę Sporek w 9 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Bobek w r. śm. z żoną Marią i córką Agnieszką.

22.07. Sobota

Godz. 7.00 – za zm. Janinę Juraszek z mężem Stanisławem, synem Kazimierzem

i zięciem Adamem.

Godz. 13.00 – Ślub: Małgorzata Hereda i Marcin Hulbój

Godz. 18.00 – W intencji Barbary Lach w 82 r. urodzin w podziękowaniu za odebrane łaski.

23.07. Niedziela

Godz. 7.00 – za zm. Annę Nowak z rodzicami.

Godz. 9.00 – za zm. Wiktorię Kuś w r. śm. z mężem Stanisławem, rodzicami i teściami.

Godz. 11.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo oraz opiekę

Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Agnieszki i Jakuba w 10 r. ślubu i całej rodziny.

Godz. 18.00 – za zm. Marię Salachna w r. śm. z mężem Franciszkiem i córką Jadwigą.

W Kaplicach:

Rajcza Dolna Godz. 8.00 – O zdrowie i Boże Błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej

dla Bartosza w 29 r. urodzin.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Anielę i Tomasza Włoch z dziećmi.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Józefa Kukuczka.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….