16.06.2024 r. – 11 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

W poniedziałek, 17 czerwca – wsp. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej. Obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa.

W środę, 19 czerwca – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w ramach Nabożeństwa czerwcowego przed Mszą Świętą wieczorną, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.

W piątek, 21 czerwca – wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Również w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, katechetom – Ks. Łukaszowi Lachowi, Ks. Piotrowi Susfał, Ks. Tomaszowi Juraszkowi i pani Jolancie Wolańskiej składamy podziękowanie za całoroczną naukę i kształtowanie sumień dzieci i młodzieży. Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz uczącym i personelowi naszych szkół życzymy dobrego odpoczynku w czasie wakacji, polecamy Was opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego, w Sanktuarium o godzinie 8.00 a w Rycerce Dolnej także o 8.00, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej na czas wakacji: młodzież, dzieci, rodziców, wszystkich uczących – dyrekcję szkoły, wychowawców, nauczycieli, pedagogów i cały personel szkół i wydziału Oświaty z Gminy.

W piątek, również jest to 3 piątek miesiąca, dlatego w ramach Nabożeństwa Czerwcowego przed Mszą Świętą Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na Misje w Afryce, na pomoc żywnościową dzieciom głodującym i biednym w Afryce.

ZMIANA GODZIN MSZY SW NIEDZIELNYCH KAPLICACH :

7.00 – NICKULINA

8.00 – RAJCZA DOLNA

10.00 – RYCERKA DOLNA

Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

OD 17. 06.  DO 23. 06. 2024 – INTENCJE MSZALNE

17.06. PONIEDZIAŁEK ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO, ZAKONNIKA

Godz. 6.30 – 1. dziękczynna z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej                                             Kazimierzowskiej i zdrowie dla Agnieszki i Dariusza w 1 r. ślubu

1. za zm. Andrzeja Grygny

Godz. 7.00 – za zm. Ludwika Abram

Godz. 18.00 – za zm. Marię i Józefa Pytlarz

18.06. WTOREK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Andrzeja Grygny

1. za zm. Adama Pryszcz

Godz. 7.00 – za zm. Piotra Kocoń

Godz. 18.00 – za zm. Marię i Jana Sury z synem

19.06. ŚRODA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Władysławę Gogler

1. za zm. Andrzeja Grygny

Godz. 7.00 – za zm. Piotra Kocoń

Godz. 18.00 – za zm. Marię i Jana Zoń

20.06. CZWARTEK

Godz. 6.30 – za zm. Władysławę Gogler

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Hutyrę z rodzicami i bratem Mieczysławem

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Bułka w 6 r. śm. z rodzicami i teściami

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Jana Pawlus z żoną Marią i synami

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – o zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży i ich rodzin                zelatorki Wiesławy

21.06. PIĄTEK ŚW. ALOJZEGO GONZAGI, ZAKONNIKA

Godz. 6.30 – za zm. Zofię Paciorek w 16 r. śm.

Godz. 7.00 – za zm. Jadwigę Gogler

Godz. 8.00 – Msza Św. na zakończenie roku szkolnego

Godz. 18.00 – za zm. Mateusza Czanieckiego

Rycerka Dolna:

Godz. 8.00 – Msza Św. na zakończenie roku szkolnego

22.06. SOBOTA

Godz. 6.30 – za zm. Andrzeja Grygny

Godz. 7.00 – za zm. Halinę, Mieczysława, Wandę i Franciszka Liszka

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Słowik z żoną Zofią

23.06. NIEDZIELA( ZMIANA GODZIN MSZY WAKACYJNYCH W KAPLICACH)

Godz. 7.00 – za zm. Dominika Kurowskiego z żoną Stefanią, zięciem Stanisławem i wnuczką Anną

Godz. 9.00 – za zm. Rudolfa Ormaniec w 5 r. śm. i za zmarłych z rodziny

Godz. 11.00 – dziękczynna z prośbą o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Jana                                Bednarz

Godz. 18.00 – za zm. Jana Sury z zięciem Andrzejem

W Kaplicach:

RAJCZA DOLNA:

Godz. 8.00 – za zm. Adama Pryszcz

RYCERKA DOLNA:

Godz. 10.00 – za zm. Mieczysława Wolny w 2 r. śm.

NICKULINA:

Godz. 7.00 – za zm. Teresę Jędrzkiewicz z rodziną

DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….