15 STYCZNIA 2023 R. – OGŁOSZENIA -2 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ksiądz Przemysław Kawecki zmienił życie pod wpływem świadectwa nawróconego narkomana: „Przez kilkanaście lat mojego życia nigdy nie słyszałem, aby ktoś mówił o Jezusie tak przekonująco, jakby mieszkał z Nim pod jednym dachem”.

Jan Chrzciciel z zachwytem opowiada o doniosłej misji Jezusa, dając świadectwo, że jest On Synem Bożym. Szczegółowo relacjonuje Jego chrzest, w czasie którego interweniował sam Bóg. Całym swoim życiem wskazuje na Jezusa.

Hanna Malewska starała się realizować wizję życia w cieniu krzyża, otwartego na wartości ludzkie. W prowadzonych zapiskach podaje swoją życiową dewizę: „Trwać u stóp Ukrzyżowanego, nigdy za daleko i codziennie wracać”

• We wtorek, 17 stycznia – wsp. Św. Antoniego, opata. W Kościele obchodzimy Dzień Judaizmu.
  • W środę, 18.01. – zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek, 19 stycznia – wsp. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
  • W piątek, 20 stycznia – trzeci piątek miesiąca, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu, po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W przyszłą Niedzielę, zgodnie z decyzją papieża Franciszka obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na pomoc biednym i potrzebującym pomocy.
  • Wczoraj zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Pragnę w imieniu kapłanów podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli do swoich domów. Dziękujemy za życzliwość i troskę o nasz lokalny Kościół. Dziękujemy wszystkim za gościnność, za poczęstunki, za to, że nas zawoziliście na Kolędę a potem także przywieźliście nas do domu. Niech Wam Bóg wynagrodzi za składane ofiary – część z tych ofiar odsyłamy do Kurii, część przeznaczona jest na potrzeby Parafii, w tym roku na prace związane z remontem Organów a część na potrzeby księży.
  • Zmiana Mszy Świętych podczas ferii zimowych Sanktuarium Msze w tygodniu 7,00 i 18,00 niedzielę bez zmian w kaplicach w tygodniu brak Mszy w niedzielę bez zmian.

OD 16 DO 22 STYCZNIA 2023 R. – INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek, 16.01.
Godz. 7.00-za zm. Józefa Kukuczkę.
Godz. 18.00-za zm. Józefa Juraszek w 21 r. sm.
Wtorek, 17.01. – wsp. Św. Antoniego, opata.
Godz. 7.00-1. Za zm. Józefa Kukuczkę.
2. za zm. Stanisława Zawadę z synem Zdzisławem.
Godz. 18.00-za zm. Bronisławę i Franciszka Piątek z rodzicami Langer i córką Janiną.
Sroda, 18.01.
Godz. 7.00-za zm. Józefa Kukuczkę.
Godz. 18.00-za zm. Michała Wiercigroch w r. śm.
Czwartek, 19.01. – wsp. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
Godz. 7.00-za zm. Józefa Kukuczkę.
Godz. 18.00-Dziękczynna w 45 r. Sakramentu Małżeństwa Marii i Kazimierza z prośbą
o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
Piątek, 20.01. wsp. Św. Sebastiana, męczennika.
Godz. 7.00-za zm. Józefa Kukuczkę.
Godz. 18.00-za zm. Antoninę i Andrzeja Rybarskich.
Sobota, 21.01. – wsp. Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci.
Godz. 7.00-1. Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej
Kazimierzowskiej dla Stefanii Podgórzec z okazji 92 rocznicy urodzin.
2. za zm. Kazimierza Juraszek w 1 r. śm.
Godz. 18.00-za zm. Stanisława Kąkol z żoną Józefą.
Niedziela, 22.01. wsp. Św. Wincentego, diakona i męczennika NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. Dzień Dziadka.
Godz. 7.00-za zm. Rozalię i Wojciecha Wiercigroch z córką Antoniną, synem Franciszkiem
i Herminę Kąkol.
Godz. 9.00-0 zdrowie i Bł. Boże dla Róży Kobiet od Hulboii i ich rodzin.
Godz. 11.00-Dziękczynna w 30 r. Sakramentu Małżeństwa Barbary i Henryka z prośbą
o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
Godz. 18.00-za zm. Michalinę Malczewską w 10 r. śm. i Czesława Malczewskiego w 40 r. śm.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 8.00-za zm. Janusza Płoskonkę w r. śm. z rodzicami Stanisławem i Wiktorią.
Rycerka Dolna Godz. 9.30-za zm. Helenę Paciorek w r. śm. z rodzicami, teściami i siostrą Hanną.
Nickulina Godz. 11.00-za zm. Józefa Kukuczkę.
Sanatorium Godz. 15.00 – …