15 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

15 Niedziela Zwykła. Gromadzimy się na Świętej Liturgii w kolejną niedzielę w ciągu roku. Poprzez katechezę, lata formacji i świadectwo naszych najbliższych uczymy się podstaw naszej wiary. Oprócz wiedzy konieczne jest także życie wiarą na co dzień. Praktykowanie jej każdego dnia.

Tak się dzieje m.in. poprzez udział w Eucharystii. To ona jest źródłem życia Bożego w nas. Tylko ten kto świadomie uczestniczy w Eucharystii jest w stanie z pełną miłością świadczyć o Chrystusie w codziennym życiu.

• W poniedziałek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel
  • W piątek, 20 lipca – III piątek miesiąca. Czcimy Miłosierdzie Boże.

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00, a także w Ujsołach przy kapliczce na ul. Mostowej Msza Święta o godz. 19:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W piątek, III piątek miesiąca – Modlimy się do Miłosierdzia Bożego – o godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel”. Msza święta o godzinie 18:00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Stanisława Paciorek
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże dla Aleksandra w rocznicę chrztu św.
17:00 Rycerka D. Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Barbary i Tomasza w 20 rocz. ślubu i dla całej rodziny
19:00 Ujsoły,
ul. Mostowa
O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla mieszkańców zarębka Sobików, Wojtyczków, Królów i Lachów