15. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

15 Niedziela Zwykła. Gromadzimy się na Świętej Liturgii w kolejną niedzielę w ciągu roku. Poprzez katechezę, lata formacji i świadectwo naszych najbliższych uczymy się podstaw naszej wiary. Oprócz wiedzy konieczne jest także życie wiarą na co dzień.

Praktykowanie jej każdego dnia. Tak się dzieje m.in. poprzez udział w Eucharystii. To ona jest źródłem życia Bożego w nas. Tylko ten kto świadomie uczestniczy w Eucharystii jest w stanie z pełną miłością świadczyć o Chrystusie w codziennym życiu.

• W poniedziałek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • We wtorek, 13 lipca – wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • W czwartek, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel. Jest to także III piątek miesiąca – oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Dziękujemy także za zaangażowanie w akcje pomocy pogorzelcom w Nowej Białej. Wszystkich ofiarodawców, dobrodziejów i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W środę po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy wieczorem na godz. 17.30 na Drogę Krzyżową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu modlimy się także do Matki Bożej Szkaplerznej i polecamy jej całą naszą parafię, zwłaszcza wszystkich noszących szkaplerz święty.
  • W sobotę osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę na Dolny Śląsk gromadzą się na Mszy Świętej o godz. 5:30. Wyjazd z parkingu sprzed Kościoła o godz. 6:00.
  • W miesiącu lipcu zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszą parafię przeżywającą 352. rocznicę podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej i 4. rocznicę koronacji tegoż wizerunku – za wszystkich dobrodziejów, czcicieli Matki Bożej, kapłanów oraz za zmarłych.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysław Kocoń z żoną Marią, zmarli z rodziny
18:00 Rajcza † Stanisław Koziołek z rodzicami i teściami
Wtorek 7:00 Rajcza † Zdzisław Zawada i Tomasz Kurowski z żoną Marią
18:00 Rajcza † Ludwik i Franciszka Zwardoń z rodzeństwem
Środa 7:00 Rajcza † Mieczysław Wiercigroch z dziadkami
18:00 Rajcza o bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Zuzanny z okazji 18 rocz. urodzin i całej rodziny
Czwartek 7:00 Rajcza † Marian Caputa
18:00 Rajcza † Bolesław Ficoń
Piątek 7:00 Rajcza w int. Krystyny i Kazimierza z okazji 55 rocz. zawarcia sakramentu małżeństwa z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza † Kazimierz Salachna 5 rocz. śmierci z rodzicami
Sobota 5:30 Rajcza W int. pielgrzymów wyjeżdżających na Dolny Śląsk
7:00 Rajcza † Bronisława Temel 1 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Weronika Najzer
19:30 Ujsoły Msza Święta w Kaplicy Matki Bożej z Lourdes w Ujsołach.
Niedziela 7:00 Rajcza † Józef Pytlarz
9:00 Rajcza o zdrowie dla Barbary i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w 80 rocz. urodzin i bł. Boże dla całej rodziny
10:30 Rajcza † Jan Góralewicz w rocz. śmierci, żona Karolina
11:45 Rajcza o bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Julianny w 18 rocz. urodzin i całej jej rodziny