15 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Obchodzimy 15. Niedzielę Zwykłą. Dziś w Ewangelii usłyszymy przypowieść o siewcy. To samo ziarno pada na różne gleby. Od rodzaju gleby zależy, czy ziarno wyda plon, czy też ulegnie zniszczeniu.

Tak samo jest ze Słowem Bożym. Bóg jest siewcą Słowa Bożego. Daje je nam, choćby w czasie Eucharystii. To od naszej gleby serca, naszego nastawienia, zależy czy wydamy owoc nawrócenia czy też ziarno Słowa zostanie zmarnowane.

Módlmy się, aby nasze serca były otwarte na Słowo Boże i na przychodzącego Boga w czasie Eucharystii.

• W poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Towarzyszy
  • W środę, 15 lipca – wspomnienie Świętego Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła
  • W czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel
  • W piątek, 17 lipca – III piątek miesiąca. Czcimy Miłosierdzie Boże.

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek przypada III piątek miesiąca – modlimy się do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel” i Koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie wieczorna Msza Święta.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Kazimierz Oleś, brat, rodzice
18:00 Rajcza † Stanisław Koziołek w 5 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
Wtorek 7:00 Rajcza † Zygmunt Hatala, rodzice
18:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet z Ujsół i ich rodzin