15 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś15 Niedziela Zwykła. W Liturgii Słowa słyszymy przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Uczy nas ona, że zawsze powinniśmy patrzeć na biedę drugiego człowieka i starać się mu na różny sposób pomóc. Do tego jednak potrzebna jest wyobraźnia miłosierdzia – jak pisał Św. Jan Paweł II.
Pomagać człowiekowi można na różne sposoby. Ważne, aby nasza pomoc nigdy nie zniewalała człowieka i zawsze służyła jego dobru. W czasie wakacji starajmy się o taką właśnie pomoc względem bliźnich, których spotkamy na naszej drodze.

• W poniedziałek, 15 lipca – Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła
  • We wtorek, 16 lipca – Wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel
  • W piątek, 19 lipca – III piątek miesiąca. Czcimy Miłosierdzie Boże.

• Dzisiaj Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek – III piątek miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego – o godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel” i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Msza Święta o godz. 18:00.
  • Po Mszy Świętej spotkanie rodziców dzieci, które jadą do Karpacza pod koniec lipca.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Maria Krzepina
18:00 Rajcza † Mieczysław Wiercigroch, dziadkowie
Wtorek 7:00 Rajcza † Weronika Najzer
18:00 Rajcza † Jan Jończy