14 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

14 Niedziela Zwykła. Liturgia koncentruje nas wokół powołania proroka Ezechiela i Jego trudnego zadania – głoszenia prawdy Boga w świcie, który tej prawdy nie chce słuchać.

Problem niesłuchania słów Pana spotykamy także w scenie Ewangelii. Jezus przychodzi do Nazaretu, do swoich bliskich, aby głosić im Dobrą Nowinę. Ci jednak kompletnie lekceważą Jego słowa, dopytując skąd to u Niego. Brak otwartego serca na słuchanie, słuchanie słów Pana, niszczy moralność i w konsekwencji prowadzi do wyrzucenia także Boga z naszego życia.

• W środę, 11 lipca – Święto Św. Benedyka, opata, patrona Europy
  • W czwartek, 12 lipca – wspomnienie Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • W piątek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych wakacyjny – rano Msza Święta o 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • Wszystkim którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację uroczystości rocznicowych koronacji obrazu Matki Bożej, organizacji „Rodzinnego Pikniku Królewskiego” parafialnego festynu charytatywnego składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium.
  • Intencje Mszalne:
11:45 Rajcza † Józef i Wiktoria Piela, siostra Cecylia
18:00 Rajcza † Bronisław Pomietło
8:00 Rajcza D. † Rozalia i Ludwik Pawlus, wnuki Mieczysław, Zbigniew, Janusz
9:30 Rycerka D. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członkiń Róży Kobiet zelatorki Wydra
11:00 Nickulina Dziękczynna w 42 rocz. ślubu Marii i Antoniego z prośbą o zdrowie i dalsze łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny