14. Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 14 Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy uroczystości jubileuszowe związane z 352. rocznicą darowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej do Rajczy przez króla Jana Kazimierza oraz 4. rocznicę koronacji obrazu. Dziękujemy dziś Bogu za nasz cudowny wizerunek.

Pragniemy prosić, aby Matka Boża nieustannie wypraszała nam potrzebne łaski.

Niech czas obchodów jubileuszowych pomoże nam dostrzec jak wielki skarb mamy w naszej rajczańskiej świątyni.

• We wtorek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • W czwartek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

• Od 26 czerwca w związku ze zmianą zasad epidemiologicznych limit w Kościołach to maksymalnie 75 % obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk.
  • Wakacyjny porządek Mszy Świętych:
    • W tygodniu w Rajczy – godz. 7:00 i 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30)
    • W Niedzielę – w Rajczy 7:00, 9:00, 10:30, 11:45 oraz 18:00,
      a w kaplicach – Rajcza Dolna 8:00, Nickulina 16:30, Rycerka Dolna 17:00.
  • Dziś składka przeznaczona na potrzeby diecezji i sądu biskupiego.
  • Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie złożone ofiary na rzecz naszej parafii. Dziękujemy także za zaangażowanie w akcje pomocy pogorzelcom w Nowej Białej. Wszystkich ofiarodawców, dobrodziejów i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W środę zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w tym roku. Rozpoczęcie o godz. 19:00 modlitwą różańcową. O godz. 19:30 Msza Święta, następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół Kościoła i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  • W czwartek od godz. 17:30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej pouczenie przedchrzcielne.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 oraz w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu Świętego. Dzieci zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary już teraz składamy serdeczne podziękowania.
  • W miesiącu lipcu zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszą parafię przeżywającą 352. rocznicę podarowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej i 4. rocznicę koronacji tegoż wizerunku – za wszystkich dobrodziejów, czcicieli Matki Bożej, kapłanów oraz za zmarłych.

Niech czas wakacji będzie dla nas czasem odpoczynku i umocnienia wiary

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Józefa i Józef Paciorek, Anna i Franciszek Wajdeczko
18:00 Rajcza o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Stowarzyszenia Krwi Chrystusa
Wtorek 7:00 Rajcza † Franciszek Margol (od Teresy Borek)