14 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 14 Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy uroczystości jubileuszowe związane z 351. rocznicą darowania obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej do Rajczy przez króla Jana Kazimierza oraz 3. rocznicę koronacji obrazu.

Dziękujemy dziś Bogu za nasz cudowny wizerunek. Pragniemy prosić, aby Matka Boża nieustannie wypraszała nam potrzebne łaski.

Niech czas obchodów jubileuszowych pomoże nam dostrzec jak wielki skarb mamy w naszej rajczańskiej świątyni.

• W poniedziałek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • W środę, 8 lipca – wspomnienie Świętego Jana z Dukli, kapłana
  • W sobotę, 11 lipca – Święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Dziś uroczystości rocznicowe w naszej parafii. Eucharystii o godz. 11:45 będzie przewodniczył biskup Piotr Greger, biskup pomocniczy naszej diecezji.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy Świętej pouczenie przedchrzcielne.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Edward Maślanka
18:00 Rajcza † Michał Golec w 1 rocz. śmierci
Wtorek 7:00 Rajcza † Kazimiera Podgórzec
18:00 Rajcza † Józef i Maria Pustelnik