14.05.2023 r. – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ

” Poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie”: Wypowiedź ta nawiązuje do schematu występującego w J 8,28 i 10,38. Konkluzja wskazuje jednak na uwielbienie jako czas, w którym uczniowie poznają nie tylko związek łączący Jezusa z Ojcem, lecz również dowiedzą się, iż podobna więź istnieje między nimi a Jezusem. Podobne wyrażenie, w tym aluzja do życia przez Jezusa (por. w. 19), pojawia się w kontekście formuły eucharystycznej w J 6,56. Rezultatem nowej więzi nie jest jedynie obecność Jezusa. Wprowadza ona również wierzącego w zupełnie nowy związek z Ojcem.

Kalendarz Liturgiczny:

  • Dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Módlmy się w ich intencji, żeby nigdy nie zeszły z drogi, po której prowadzi ich Bóg. Prośmy też za ich rodziców i opiekunów, żeby byli dla nich żywymi Świadkami Wiary i prowadzili ich zawsze do Boga i Kościoła poprzez swój przykład Wiary. Za przygotowania tych dzieci do I Komunii Świętej dziękujemy szczególnie Księdzu Łukaszowi Lachowi. Dziękujemy szczególnie rodzicom i opiekunom dzieci, którzy w środę byli sprzątać i przygotowali kościół na dzisiejszą uroczystość.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o godzinie 17.45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci z Klas IV przeżywać będą swoją Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy, żeby dzieci i ich najbliżsi skorzystali ze Spowiedzi Świętej w sobotę o godzinie 8.30 przed Tą Uroczystością lub wcześniej przed Mszami Świętymi w tygodniu.
  • W przyszłą Niedzielę kazania w naszym Sanktuarium będzie głosił Ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, Były Rektor 2 kadencji Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie a obecnie wybrany przez KRASP (Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich) do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Polsce, jest również członkiem Komisji Ewaluacji Nauki MEiN (Ministerstwa Edukacji i Nauki). Wykładowca teologii duchowości. Specjalizuje się w teologii duchowości laikatu. Zainteresowania naukowe: duchowość laikatu, duchowość kapłańska, mistyka karmelitańska, duchowość zmartwychwstańców. Najważniejsze publikacje: „Zjednoczenie z Bogiem w życiu Ojca Pio (Francesco Forgione). Studium na podstawie jego pism”, Kraków 2000; „Fundamentalna rola wiary w życiu i pismach świętej Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein)”, Kraków 2005; „Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Duchowość chrześcijańska na świeckiej drodze życia”, Kraków 2008; „Kapłaństwo prezbiterów. Studium nauczania Jana Pawła II”, Kraków 2010; „Spirituality according to Edith Stein”, Kraków 2018; „Dorothy Day. Życie – działalność – duchowość”, Warszawa 2022.
  • Będzie mówił na temat życia, działalności i duchowości Dorothy Day, działającej w USA, obecnie kandydatki na ołtarze. Jest autorem książki na jej temat pt. „Dorothy Day. Życie – działalność – duchowość”, Warszawa 2022. Będzie możliwość nabycia książki po Mszach Świętych w Zakrystii i możliwość osobistego spotkania się z Księdzem Profesorem po wieczornej Mszy Świętej na Plebanii (około godz. 19.00).
  •    Serdecznie dziękujemy za wszelkie składane ofiary na rzecz naszej parafii w ostatnim czasie zebraliśmy kwotę 5700 zł. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej Królowej Beskidów i Pani Rajczańskiej. Poszukujemy zdjęć starych ławek z naszego Sanktuarium, jeśli ktoś takie posiada, proszę się skontaktować z księdzem proboszczem.
  •    Prosimy i zachęcamy mieszkających na terenie naszej Parafii Przedsiębiorców oraz wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się we współorganizację Integracyjnego Dnia Dziecka (17 czerwca) oraz Pikniku Królewskiego poprzez ufundowanie fantów do Loterii Fantowej lub darów na licytację ewentualnie nagród dla dzieci i młodzieży. Fanty i dary składamy na Plebanii, najlepiej w godzinach przedpołudniowych lub bezpośrednio po Mszach Świętych.

INTENCJE MSZALNE
15.05-21.05.2023

15.05 PONIEDZIALEK
6.30-za zm. Zofię Ślebioda.
7.00-za zm. Tadeusza Biela w2r.sm.
18.00-Dziękczynna za otrzymane laski w 30 r. święceń kapłańskich ks. Andrzeja z prośbą o Bl. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
-za zm. Zofię Kotrys.
16.05 WTOREK-ŚW. ANDRZEJA BOBOLI
6.30-za zm. Jana Biernat z rodzicami i teściami.
7.00-za zm. Władysława Greń z żoną Władysławą i synami Ryszardem, Czesławem, Janem, Stanisławem i wnukiem Pawłem. 18.00-Wint. Gabrieli z okazji 20 r. urodzin, dziękując Bogu za dotychczasowe łaski prosimy o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
-za zm. Bożenę Paciorek.
17.05 ŚRODA
6.30-za zm. Antoninę Robak.
7.00-Za zm. Emilie Wolny w 27 r. sm. z mężem Józefem.
– za zm. Piotra Bryję.
18.00-za zm. Mariana Struzika w 5 r.śm
18.05 CZWARTEK
6.30-za zm. Sławomira Hurej z ojcem Romanem i dziadkiem. 7.00-Za zm. Helenę i Stanisława Kopeć.
-za zm. Teklę Lis z mężem Antonim i córką Bronisławą. 18.00-za zm. Rozalię i Dominika Wolny oraz zmarłych z rodziny.

RAJCZA DOLNA
17.00-Ozdrowie i Bl. Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Calonkin Róży Różańcowej Zelatorki Marii i ich rodzin.
RYCERKA DOLNA
17.00-za zm. Franciszka Tomalę z żoną Heleną oraz synem Edwardem z żoną.
10.03 PIĄTEK
6.30-za zm. Herminę i Jana Wejchenig z zięciem Tadeuszem i rodzicami.
7.00-za zm. Anne Mika.
18.00-Za zm. Władysławę Wiercigroch wr.śm. -za zm. Emilie Hutyra wr.śm.
20.05 SOBOTA
6.30-za zm. Helene i Ludwika Paciorek.
7.00-Za zm. Edwarda Zbylut w 8 r. sśm. z żoną Anną.
-za zm. Kazimierza Paciorek.
18.00-za zm. Franciszka, Annę Liszka z wnukiem Jarosławem Obtułowicz, Ludwikiem, Jadwigą Szczotka i synem Emilem.
21.05 NIEDZIELA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ
7.00-za zm. Michala Hutyrę w 11 r. sm. z żoną Stanisławą.
9.00-Wint, księży pracujących i pochodzących z naszej Parafii od Róży Kobiet od Hulbojów.
-Ozdrowie i Bł. Boże oraz potrzebne łaski dla rodzin Janosz i Kudzia przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej.
11.00-w intencji dzieci przeżywających rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej o Bl. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, a także w int. ich rodzin.
18.00-za zm. Andrzeja Paciorek w 16 r. sm.
RAJCZA DOLNA
8.00-za zm. Annę Dróżdż od Róży Różańcowej Zającowej.
RYCERKA DOLNA
9.30-za zm. Franciszka Chowaniec oraz Bogusławę Bysko z mężemTadeuszem wr.sm.
NICKULINA
11.00-za zm. Amelię i Mieczysława Paździorko.
SANATORIUM
15.00-