14.04.2024 R. – 3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA

•   Witamy wśród nas młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz ze swoimi rodzicami i kapłanami, którzy Was przygotowują. Dziękuję Księdzu prof. Krzysztofowi Sordylowiza obecność – jest Dekanalnym Wizytatorem Katechetycznym i odpowiada za przygotowanie do Bierzmowania. Ks. Kamilowi Kuchejdzie za wygłoszone Słowo Boże.
  •    Dziś po Mszy Świętej można oddać honorowo krew, od godziny 9 do 13 rejestracja dawców. Zachęcam wszystkich, którzy mogą podzielić się tym bezcennym darem z potrzebującymi. Oddając krew już stajecie się BOHATEREMI dla swoich dzieci, wnuków, kolegów, koleżanek i innych wokół. Już teraz gratulujemy wszystkim, którzy tego dziś dokonają. To jest duże poświęcenie. Pan Jezus przelał krew dla naszego zbawienia, ty ofaruj swoją krew by ratować innych.
  •    W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je podczas Nowenny i modlimy się w tych intencjach.
  •    W czwartek  od godziny  17.30 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej.
  •    W piątek po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
  •     W przyszłą Niedzielę po Mszach Świetych zbierać będziemy ofiarę na nasze, diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych naszej diecezji.
  •    Planujemy wyjazd autokarem na Beatyfikację Sługi Bożego Ks. Michała Rapacza, który był w naszej Parafii wikariuszem (1933 – 1937), Uroczystość ta planowana jest na 15 czerwca w Krakowie łagiewnikach na zakończenie Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej – jest to sobota. Chętnych proszę, aby zapisywali się w Zakrystii do końca kwietnia wpłacając zaliczkę w wysokości 50 zł.
  •     Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu dzisiejszym składają ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium i Parafii, w ostatnim czasie zebraliśmy kwotę 10 480 zł. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy, również i tym, którzy to czynią drogą elektroniczną. Pamiętamy w naszym Sanktuarium o Was i Waszych rodzinach, odprawiamy Mszę Świętą za Was i modlimy się przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej – Królowej Beskidów i Pani Rajczańskiej. W poprzednią Niedzielę wspominałem o fragmentach blachy, które zerwał wiatr w Poniedziałek Wielkanocny. Specjaliści, którzy przyjechali na rekonesans stwierdzili że trzeba sprawdzić cały dach, bo w wielu miejscach blacha jest podniesiona przez wiatr i gwoździe są powyciągane z okuć blachowych lub nie ma już ich w ogóle. Mówią także o postawieniu rusztowania wokół całego kościoła, były by to ogromne koszty. Oprócz tego jeszcze Śnieg z lodem spadający z dachu kościoła załamał konstrukcję dachową na bocznej zakrystii (elementy więźby) i musimy to również zrobić na nowo.

Prasa:

1. Gazeta Parafialna – zachęcam, aby przeczytać o księdzu Michale Rapaczu, który był wikariuszem w Rajczy, 15 czerwca beatyfikacja w Krakowie.
  2. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o początkach Chrześcijaństwa na ziemiach polskich – dziś mija rocznica(14 kwietnia 966 r.).
  3. W „Niedzieli” – polecamy art. pt. „Komu wierzy współczesny człowiek?”

OD 15. 04.  DO 21. 04. 2024 – INTENCJE MSZALNE

15.04. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Jana Janota

1. za zm. Adama Wiercigroch

Godz. 7.00 – za zm. Pawła Bogdał w 7 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Henryka Michalak w 1 r. śm.

16.04. WTOREK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Stanisława Klimas

1. za zm. Adama Wiercigroch

Godz. 7.00 – za zm. Bożenę Paciorek w 1 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Barbarę Rus w rocznicę śmierci

17.04. ŚRODA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Kazimierza Bury w r. śm.

1. za zm. Jana Janota

Godz. 7.00 – za zm. Tadeusza Krzepina w 3 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Antoninę Rybarską w r. śm.

18.04. CZWARTEK

Godz. 6.30 – za zm. Jana Mika

Godz. 7.00 – za zm. Michała Hutyra w r. śm. z żoną Franciszką

Godz. 18.00 – za zm. Annę Gryglak z mężem Antonim

Rajcza Dolna:

Godz. 17.00 – o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Różańcowej p. Zając

Rycerka Dolna:

Godz. 17.00 – za zm. Józefa Bogdał w r. śm. z żoną Krystyną

19.04. PIĄTEK

Godz. 6.30 – 1. za zm. Jana Janota

Godz. 7.00 – za zm. Annę i Józefa Paciorek z córkami, synem i zięciem

Godz. 18.00 – za zm. Mieczysława Maślanka z rodzicami i teściami

20.04. SOBOTA

Godz. 6.30 – 1. za zm. Walerię i Józefa Ziętek

1. za zm. Stanisława Klimas

Godz. 7.00 – za zm. Sebastiana Wełniak w r. śmierci

Godz. 18.00 – za zm. Olimpię Oleś z mężem Władysławem

21.04. NIEDZIELA

Godz. 7.00 – za zm. Antoninę Szczotka w 3 r. śm.

Godz. 9.00 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę  Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Anny i Henryka w 30 r. ślubu

Godz. 11.00 – 1. za zm. Władysława Zoń w r. śm.

1. za zm. Annę Piątek z mężem Michałem i synem Janem

Godz. 18.00 – za zm. Tadeusza Janowicz w 5 r. śmierci

W Kaplicach:

RAJCZA DOLNA

Godz. 8.00 – o Błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i zdrowie dla członkiń Róży Kobiet zelatorki Langer

RYCERKA DOLNA

Godz. 9.30 – w intencji Antosia z okazji 6 r. urodzin z prośbą o Błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, a także w intencji całej rodziny

NICKULINA –

Godz. 11.00 – za zm. Władysławę Janik w 10 r. śmierci

DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….